Svet Grálu 

   Zaregistrujte sa                 
   Posledné číslo                      
   Archív                                      
   Objednávky                             

 Centrum Sveta Grálu 

   Základné informácie             
   Kalendár podujatí                  
   Kde nás nájdete                    
   Fotogaléria                            

 Fórum 

   Prednášky                           
   Príspevky čitateľov              
   Rozšírená listáreň               
   Svet Grálu a médiá             
   Napíšte nám                         

 Servis 

   2 % z dane                            
   Impressum                           
   Kontakt na redakciu             
   Mapa stránok                       

Prečo názov "Svet Grálu"?

Zameranie časopisu Svet Grálu je v periodickej tlači neobvyklé. Ako už hovorí podtitul, prináša najmä témy odkrývajúce duchovné súvislosti života. Čo je to duch? Tento pojem sa väčšinou spája s náboženstvom alebo s kultúrou, niekedy s liečiteľstvom, astrológiou, výkladom snov. Ako pomoci k duchovnému pokroku sa na verejnosť ponúkajú rôzne techniky telesných a mentálnych cvičení, ktoré majú priniesť vnútornú harmóniu, či rozšírenie vedomia. Duchovná tematika „je v kurze“. Niet sa čo diviť. Sme obklopení nie vždy prívetivým okolím, stiesnení mnohými dejmi tohto viditeľného sveta, preto túžime povzniesť sa nad to všetko, aspoň v myšlienkach. Hľadáme, povedané slovami Krista, „pokoj, ktorý nie je z tohto sveta“. Vráťme sa však k otázke: Čo je to duch? V našom chápaní je to to, čo sa prejavuje denne a každú hodinu osobnými vlastnosťami, povahou človeka. Je všetkým tým, čo presahuje čisto rozumové, analytické myslenie. Má schopnosť bleskovo zvažovať problémy a situácie vnútorným cítením, čo sa bežne označuje ako intuícia.

Aj rozpor medzi nutnosťou podriadiť sa hmotnej realite a túžbou po ťažko definovateľnej osobnej slobode je prejavom ducha. Najmä v mladosti vystupuje do popredia s vedomou či nevedomou kritikou všetkého, čo sa rozchádza s ideálmi. Vtedy sa ešte nezdajú nedosiahnuteľnými pojmy ako spravodlivosť, dobro alebo večnosť. Čo to všetko má však spoločné s dnešným svetom a jeho problémami? Myslím si, že žiaden človek nemôže v živote nájsť trvalé uspokojenie, ak jeho vnútro nie je v harmónii, ak nehľadá niečo viac než materiálne výhody. Taký život môže síce priniesť krátkodobý úspech, skôr či neskôr však prináša stratu niečoho podstatnejšieho. Nevyváženosť v akomkoľvek smere prináša zmätok a to sa potom musí odraziť aj vo vzťahoch medzi ľuďmi, v rodine a nakoniec úplne všade.

Kde potom načerpať silu k tomu, aby sa ideály celkom neutopili v mene niečoho „reálneho“? Jedine vo vlastnej duši, kde má prístup len každý sám. Hodiny stíšenia potom pozvoľna prinášajú obnovené prežívanie sveta, kde vládne duch. Niekomu k tomu môže pomôcť meditácia, niekomu modlitba, inému vnímanie prírody alebo umeleckého diela. Je dobré, keď pritom človek dospeje od viery k presvedčeniu a naučí sa za všetkými udalosťami vidieť pôsobenie ducha.

V mnohých stredovekých legendách sa objavuje ako cieľ tohto večného hľadania pojem Grál. Bol zobrazovaný ako drahokam vyžarujúci tajomnú silu, vo Wagnerovom Parsifalovi je posvätnou nádobou, do ktorej prúdi sila Stvoriteľa. Grál je zdrojom inšpirácie pre všetkých pútnikov na Ceste. Preto Svet Grálu ako názov pre časopis, ktorý má prinášať duchovné povzbudenie.

Našou ambíciou je prinášať v neobvyklom rozsahu poznatky z oblastí, ktoré posúvajú hranice ľudského bytia ďaleko za bežne uznávanú skutočnosť. Predkladané články okrem iného čitateľom približujú prekvapujúce závery medzinárodne akceptovaného vedeckého výskumu: Dozviete sa, ako dokážu vedci na základe vyžarovania biofotónov „merať auru“ živých organizmov. Na fotografiách ľadových kryštálov uvidíte, ako dokáže obyčajná voda „zachytiť“ a zobraziť ľudské myšlienky. Možno Vás zaujíma, čo prežívajú ľudia v štádiu klinickej smrti, alebo, či existuje medzi zvieratami telepatia. Z netradičného uhla pohľadu Vám priblížime témy partnerských a rodinných vzťahov: Čo sú to tri dimenzie lásky? Sú rozvody nezmyselné? Ako pomôcť deťom, aby si vytvárali o živote zdravý úsudok? Nakoľko ovplyvňuje zdravie disharmónia v rodine? Aké sú zásady správnej komunikácie medzi ľuďmi? A dotkneme sa aj oblasti, ktorá je často považovaná za výlučnú doménu teológov a filozofov: Akú úlohu hrá v ľudskom bytí osud a čo je to slobodná vôľa? Ak existuje vyššia spravodlivosť, prečo trpí tak mnoho nevinných ľudí? Má v duchovných otázkach svoje miesto prísna logika?

To je len niekoľko z tém, s ktorými sa v našom časopise budete môcť stretávať. Zo začiatku budeme využívať v hojnej miere výsledky dlhoročnej práce našich zahraničných kolegov. Postupne budeme uverejňovať stále viac autorských článkov a dáme priestor osobnostiam z nášho prostredia, ktoré majú k predkladanému obsahu viac než len teoretický vzťah. Neponúkame návody na život, ale celkom iste podnety na zamyslenie. Sami budete môcť posúdiť, nakoľko je nami prezentovaný pohľad na svet objavný a či môže byť pozitívnou súčasťou Vášho života.

Roman Levický, redaktor
 

  Vytlačiť článok     Poslať odkaz mailom   Zdieľaj článok

Rýchle hľadanie

Kliknite na...

Svet Grálu TV na Youtube

Časopis Svet Grálu
na Facebooku

Kalendár podujatí

Prednášky pre verejnosť
Ponuka podujatí organizovaných 
Neziskovou org. Svet Grálu
a  Nadáciou Posolstva Grálu
v roku 2017
   novinka!

Knižná ponuka

Abd-ru-shin
Vo svetle Pravdy

Posolstvo Grálu


Tu v predaji

--- A K C I A ---

Kolekcia štyroch DVD!
17,80 € (536,24 Sk)

Pri kúpe celej DVD edície
získate štyri DVD za výhodnú cenu.

Akciová ponuka DVD obsahuje:
DVD Smrť a druhý breh
DVD Strach a depresia
DVD Umrieť dôstojne
DVD Osud a reinkarnácia

Audio