Informácie mailom 

   Zaregistrujte sa a                
   budeme vám posielať        
   informácie mailom
      
       

 Svet Grálu 

   Zoznam  časopisov               
   e-časopis                                

 Servis 

   2 % z dane                            
   Kontakt na redakciu             
Svet Grálu 2/2005 - ukážka článku

Partnerské vzťahy:  SÚ ROZVODY NEZMYSELNÉ?

O hodnote manželstva a dôvodoch vzrastajúcej rozvodovosti

Ľudia sa v súčasnosti rozvádzajú oveľa častejšie ako kedykoľvek predtým. Rozvod považujú za „čistý, čestný spôsob“ ukončenia nefunkčného partnerského zväzku. „Odvahu rozísť sa“ odporúčajú aj mnohí experti v manželských poradniach. Na tento problém však existuje aj celkom opačný názor, podľa ktorého sú rozvody nezmyselné, pretože útek z manželstva je aj útekom z nevyhnutného životného učebného procesu. Touto aktuálnou témou sa zaoberá Dr. Marion Jerrendorfová.

„Každý rozvod je zbytočný, pretože sa tým sami nezmeníme. Mali by sme si uvedomiť, že vždy máme toho ,pravého´ partnera“, provokatívne tvrdí manželský pár terapeutov Rosana a Thomas Wesselhöftovci.  V zásade vychádzajú z toho, že manželstvo znamená pre každého jednotlivca zisk v osobnom, duchovnom vývoji. Každý, kto sa dá rozviesť, spôsobí zbytočne prerušenie tohto vývoja, ktorému sa na svojej ceste životom tak či tak skutočne nevyhne.

Ako možno tvrdiť, že rozvod nie je skutočným riešením – v dobe, keď sú rozvody na dennom poriadku? Vyvstáva pritom hneď druhá nevyslovená otázka: Týka sa tento princíp len manželstva alebo aj partnerstva? Veď mnoho párov dnes žije spolu bez sobášneho listu a nevidí zmysel v akomsi čisto byrokratickom akte na radnici. Kvalitu zväzku vidí len v súlade medzi dvoma ľuďmi. Jedni sa dajú zosobášiť len preto, aby mohli využívať daňové úľavy, druhí sa zasa zúčastnia na obrade – aj v kostole –, aby zachovali (rodinnú) tradíciu. Ako sa teda dá vysvetliť rozdiel medzi „partnerstvom“ a „manželstvom“, existuje vôbec?

(ukážka článku, SVET GRÁLU 2/2005)

  Vytlačiť článok     Poslať odkaz mailom   Zdieľaj článok

Rýchle hľadanie

Kliknite na...

Svet Grálu TV na Youtube

Časopis Svet Grálu
na Facebooku

Kalendár podujatí

Prednášky pre verejnosť
Ponuka podujatí organizovaných 
Neziskovou org. Svet Grálu
a  Nadáciou Posolstva Grálu
v roku 2017
   novinka!