Informácie mailom 

   Zaregistrujte sa a                
   budeme vám posielať        
   informácie mailom
      
       

 Svet Grálu 

   Zoznam  časopisov               
   e-časopis                                

 Servis 

   2 % z dane                            
   Kontakt na redakciu             

Svet Grálu č. 4 / 2005

Svet Grálu č. 4 / 2005
Téma: Mýtus o diablovi
jún - august 2005
vyšlo 1. 06. 2005


Slovenský agrorebel a jeho vynález
Kde sa stratil šiesty zmysel (2. časť)
Rešpektovať a byť rešpektovaný
Mýtus o diablovi
Tajomstvo Lucifera
Energia z ničoho? (2. časť)
Zaujímavosti zo sveta vedy a výskumu
Výskum smrti - rozhovor s Dr. R. Moodym (2. časť)
Ohnivý svet sopiek
Homeopatia - liečba v súzvuku s dušou pacienta
Je darca orgánov skutočne mŕtvy?
Záhada egyptskej studne
   Z obsahu 4. čísla jún - august 2005:

 
Reportáž:
Slovenský agrorebel a jeho vynález
Reportáž z prvej certifikovanej ekologickej zeleninárskej farmy na Slovensku
Je možné veriť reklame, ktorou sú v supermarketoch označené ekologicky dopestované potraviny? Môžete si napríklad kúpiť obiloviny a výrobky z nich alebo aj Bio-kávu z Kolumbie. Prečo však na trhu nemožno kúpiť ekologicky dopestovanú zeleninu či ovocie, teda plodiny, ktoré sú v inak v konvenčnom poľnohospodárstve najviac chemicky „ošetrované“? Po odpoveď na túto otázku som sa vybral do obce Čierne Pole v michalovskom okrese za známym agrorebelom – Ing. Jánom Šlinským z Pavloviec nad Uhom. Krátko po príchode na farmu som pochopil, prečo o ňom hovoria s rešpektom nielen ekologickí nadšenci, ale aj úradníci na ministerstve pôdohospodárstva. Je jedným z mála ľudí, ktorí mali odvahu ísť za svojím presvedčením aj v praktickom živote.
SVET GRÁLU 4/2005        Ukážka článku
 
Život:
Kde sa stratil šiesty zmysel (2. časť)
V prvej časti svojho článku Dieter Malchow na niekoľkých živých príkladoch objasnil, ako „zázračne“ sa u človeka najmä vo vypätých životných situáciách prejaví intuícia – alebo takzvaný šiesty zmysel, ako dokáže citové vnímanie usmerniť človeka v životnom smerovaní a čo sa stane, ak citové prežívanie úplne chýba. Tiež sa pokúsil zodpovedať otázku, odkiaľ vlastne šiesty zmysel prichádza. V nasledujúcich riadkoch ponúka ďalšie výnimočné príklady toho, ako sa v človeku prejavuje duch, a zamyslenia, ktoré súvisia s touto často opomínanou oblasťou ľudského života.
SVET GRÁLU 4/2005        Ukážka článku
 
Výchova a komunikácia:
Rešpektovať a byť rešpektovaný (2. časť)
Zodpovednosť nemožno rozvíjať bez spoluúčasti na rozhodovaní.
Jednou z dôležitých oblastí výchovy a komunikácie sú situácie, keď od druhých ľudí žiadame niečo, čo je ich povinnosťou alebo čo máme právo žiadať. Ide o oprávnené požiadavky, nie láskavosť, ktorej druhá strana môže alebo nemusí vyhovieť. Keď sa pýtame účastníkov našich seminárov o výchove a vzdelávaní, aké spôsoby považujú v týchto situáciách za prijateľné a aké za neprijateľné, často počujeme: Prekážajú nám príkazy a zákazy, nemáme radi časový stres, nátlak akéhokoľvek druhu, nepáči sa nám, keď nás niekto postaví pred hotovú vec a nemôžeme sa k nej vyjadriť, nechceme, aby druhí rozhodovali o tom, čo, ako a kedy máme urobiť... A naopak, sme radi, keď nás druhí slušne požiadajú, poskytnú informácie, nechajú nás rozhodnúť, či, kedy a akým spôsobom splníme úlohu, spýtajú sa na náš názor a podobne.
SVET GRÁLU 4/2005  
 
Téma:
Mýtus o diablovi alebo Luciferov princíp
Keď si pozrieme večerné správy so zábermi vraždenia a mučenia bezbranných ľudí, oprávnene v nás vyvstane otázka: Ako je možné, že sú ľudia schopní páchať takéto „zverstvá“ ? (a to by sme zvieratám krivdili...) Odkiaľ sa v toľkých vyšinutých jednotlivcoch, u samozvaných vodcov národov, ale aj v tisícových zmanipulovaných masách berie toľko krutosti, nenávisti a fanatizmu? Akú odpoveď ponúkajú na túto trpkú otázku náboženstvá? Skrýva sa pravda v starých rozprávaniach o vládcovi temnôt, ktorý „pokúša ľudskú dušu“, pracuje na ničení Božieho diela a jeho tvorov? Existuje skutočne „padlý anjel“, ktorý ovplyvnil ľudí, aby prestali dbať na varovania duchovných pomocníkov a klesli do uctievania „zlatého teľaťa“? Môžeme byť naozaj - na podvedomej úrovni - vystavení neblahej moci zla?
SVET GRÁLU 4/2005         Ukážka článku
 
Téma:
Tajomstvo Lucifera
Abd-ru-shin vo svojom „Posolstve Grálu“ prináša nový obsiahlejší pohľad na témy, spomenuté v článku Mýtus o diablovi - Tajomstvo Lucifera. Úryvok z prednášky „Tajomstvo Lucifera“ preto môžeme uviesť len s výrazným upozornením, že čitateľovi sa otvorí hĺbka tu prinášaného obrazu až postupne štúdiom celého Abd-ru-shinovho diela.
SVET GRÁLU 4/2005         Ukážka článku
 
Výskum:
Energia z ničoho? (2. časť)
Dr. Ing. Gerd Harms vo svojom článku podáva stručný prehľad niektorých aktuálnych fyzikálnych teórií a experimentov, súvisiacich s odvážnou myšlienkou - skúmaním možností získavať energiu pre potreby ľudstva z nemateriálnych zdrojov.
SVET GRÁLU 4/2005         Ukážka článku
 
Zaujalo nás:
Zaujímavosti zo sveta vedy a výskumu
Opatrne s výrobkami označenými „Light“!
Nové poznatky v boji proti Alzheimerovej chorobe
Obavy z génovo upravenej sejby
SVET GRÁLU 4/2005         Ukážka článku
 
Rozhovor: 
Výskum smrti  - rozhovor s Dr. R. Moodym (2. časť)
Dr. Raymond Moody, USA, lekár - psychiater, sa už niekoľko desaťročí venuje výskumu zážitkov blízkej a zdanlivej smrti Slovenským čitateľom je známy najmä ako autor populárnych kníh s touto tematikou, ako sú: Život po živote, Svetlo na druhom brehu a ďalšie. Dr. Moody poskytol rozhovor pre časopis Svet Grálu, keď ho po jeho prednáške v Gambier v Ohiu oslovil Micah Rubenstein.
SVET GRÁLU 4/2005        Ukážka článku
 
Fotografie:
Ohnivý svet sopiek
Sotva existuje iná sila prírody, ktorá pôsobí tak bezprostredne ako sopky. Spočiatku v ich blízkosti myslíme len na nebezpečenstvo, plynúce z erupcie. Avšak človek má možnosť v tomto živle spoznávať nielen ničivú silu ale zároveň silu, ktorá napomáha rozvoju a obnove prírody. Reinhardt Wurzel navštívil tieto miesta a prináša nám svoju fotografickú reportáž.
SVET GRÁLU 4/2005        Ukážka článku
 
Rozhovor:
Homeopatia - liečba v súzvuku s dušou pacienta
Podľa údajov svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) je homeopatia v celosvetovom meradle treťou najrozšírenejšou liečebnou metódou po indickej tradičnej medicíne Ajurvéde a naturálnej medicíne, vychádzajúcej najmä z používania liečivých bylín. V počte liečených pacientov tak predčila alopatickú medicínu. Homeopatia je rozšírená najmä v anglicky hovoriacich krajinách, ale aj v Nemecku, Rakúsku či Austrálii, kde existuje celá sieť homeopatických kliník.
SVET GRÁLU 4/2005        Ukážka článku
 
Príbeh:
Je darca orgánov skutočne mŕtvy?
Skutočný príbeh Dietera Emmerlinga vrhá tieň na transplantačnú medicínu a jej snahu získať orgány umierajúcich osôb. Niekedy aj bez ohľadu na šancu prežiť, ktorú ešte má aj potenciálny darca, a to už nehovoriac o citoch pozostalých.
SVET GRÁLU 4/2005         Ukážka článku
 
Záhada:
Záhada egyptskej studne
Pri vykopávkach v staroegyptskom chráme boha Slnka narazili archeológovia na nápis, ktorý hovoril asi toto: „Ty, kto sa chceš stať kňazom boha Slnka, musíš najprv podstúpiť skúšku. Budeš zamurovaný do miestnosti za touto stenou a zostaneš tam tak dlho, kým nevyriešiš úlohu, ktorá ťa tam čaká."
SVET GRÁLU 4/2005        Ukážka článku
 
Názory:
Osud národov a zvierat
na tomto mieste budeme pravidelne uverejňovať Vaše otázky a názory k témam, predkladaným v časopise Svet Grálu.
Zaujal Vás niektorý z našich článkov? Myslíte si, že k danej problematike máte čo povedať? Napíšte nám! Vaše podnety očakávame na adrese:
Svet Grálu, Rastislavova 9, 040 01 Košice.
E-mail:
SVET GRÁLU 4/2005       
 
Na záver:
Prečo to Boh všetko dopúšťa?
Veľká katastrofa, ktorú spôsobili vlny tsunami v juhovýchodnej Ázii pred niekoľkými mesiacmi, sa dotkla nás všetkých. Boli sme otrasení tragickým osudom tisícok ľudí a dívali sme sa na obrazy skazy, ktoré si nadlho budeme pamätať a ktoré nám zasa raz ukázali, aký nepatrný je človek proti prírodným mocnostiam.
SVET GRÁLU 4/2005       
 
 

  Vytlačiť článok     Poslať odkaz mailom   Zdieľaj článok

Rýchle hľadanie

Kliknite na...

Svet Grálu TV na Youtube

Časopis Svet Grálu
na Facebooku

Kalendár podujatí

Prednášky pre verejnosť
Ponuka podujatí organizovaných 
Neziskovou org. Svet Grálu
a  Nadáciou Posolstva Grálu
v roku 2017
   novinka!