Informácie mailom 

   Zaregistrujte sa a                
   budeme vám posielať        
   informácie mailom
      
       

 Svet Grálu 

   Zoznam  časopisov               
   e-časopis                                

 Servis 

   2 % z dane                            
   Kontakt na redakciu             

Svet Grálu č. 6 / 2005

Svet Grálu č. 6 / 2006
Téma: Grál - legenda alebo skutočnosť
december 2005 - február 2006
vyšlo 1. 12. 2005


Na úvod
Filipínske operácie bez skalpela
Čo je to duchovná liečba
Rešpektovať a byť rešpektovaný - 4. časť
Neznáme zo života Syna Božieho Ježiša
Zaujímavosti zo sveta vedy a výskumu
Očarujúci Grál - skutočnosť a mýtus
Svätý Grál
Pomoci z druhého sveta
Putovanie do krajiny úsvitu II. - Gréci - Eleuzínske mystériá
Záhada egyptskej studne (3.)
Podobenstvo o dvojčatách
 
   Z obsahu 6. čísla december 2005 - február 2006:

 
Na úvod...
Jazdievame niekedy s kamarátmi do jedného lesného zrubu neďaleko Králického Snežníka. Je utopený v presile stromov, smreky sa k nemu tlačia, pozerajú do okien a dávajú najavo maličkým človiečikom, že tu boli pred ním a budú i po ňom a že ľudia so svojou elektrinou a mobilmi sú vo svete len trpenými hosťami. Ostatne, elektrina tam nie je a mobily nefungujú. Voda tečie len „teplá“, priamo z lesa, má asi osem stupňov, „studenú“ tam nemajú. Kto ráno vstane prvý, zakúri v sporáku, postaví na neho veľký hrniec a ide sa postaviť do dverí a pozerať sa na les. Kto večer ide spať posledný, sfúkne petrolejky a tíško odíde po vŕzgajúcich podlahách na svoje miesto na prični; zababuší sa do deky a oknom počúva les. Kto cez deň vyjde z dverí a rozhliadne sa na všetky strany, uvidí les.
SVET GRÁLU 6/2006        Celý článok
 
Reportáž:
Filipínske operácie bez skalpela
Operácie bez skalpela na vlastnej koži
Zakaždým na človeka položila čistý hárok papiera, na chvíľu sa naň zahľadela, a potom uchopila medzi prsty malý chumáčik gázy či vaty, namočila ho do horúceho oleja a postupne prsty a polovica jej dlane prenikli do môjho tela.
Pri porovnaní röntgenových snímok mojej zlomeniny z obdobia pred cestou na Filipíny a po nej sa ukázalo, že kosti boli napravené.
SVET GRÁLU 6/2006        Ukážka článku
 
Zdravie:
Čo je to duchovná liečba
V médiách sa z času na čas objavujú správy o tzv. duchovnej či alternatívnej liečbe alebo tzv. ľudových liečiteľoch. Najznámejšiu senzáciu spôsobili filipínske operácie bez skalpela, ktoré sú dodnes podrobované skúmaniu. Pritom sa vynára otázka, čo z toho je naozaj skutočnosť a čo vlastne pojem „duchovná liečba“ znamená. Johanna Arnoldová, ktorá má vlastnú liečiteľskú prax v Mníchove, sa otázkami liečenia zaoberá už mnoho rokov. V nasledujúcom článku sa pokúsi priblížiť nám rozličné liečiteľské postupy a načrtnúť vysvetlenie zdanlivo záhadných fenoménov.
SVET GRÁLU 6/2006        Ukážka článku
 
Komunikácia:
Rešpektovať a byť rešpektovaný - 4. časť
V predchádzajúcich troch častiach nášho seriálu sme sa zaoberali niektorými súvislosťami uplatňovania partnerského a mocenského modelu výchovy a vzťahov. Na príkladoch sme sa pokúsili priblížiť aj niekoľko konkrétnych účinných zručností, ktoré vyjadrujú rešpektujúci, partnerský vzťah medzi ľuďmi, s dôrazom na komunikáciu dospelých voči deťom.
SVET GRÁLU 6/2006   
 
Knižná ukážka:
Neznáme zo života Syna Božieho Ježiša
Úryvok z knihy Zaviate doby sa prebúdzajú III., Nakladateľstvo Stiftung Gralsbotschaft, Stuttgart
SVET GRÁLU 6/2006        Celý článok
 
Zaujalo nás:
Zaujímavosti zo sveta vedy a výskumu
Odolnosť voči antibiotikám rastie
Ľubovník proti depresiám
Monsanto chce vlastniť ošípané
Zelená technika zlyhala
Katalyzátory znečisťujú životné prostredie
Nebezpečné žiarenie z mobilných telefónov
Módna droga spôsobuje depresie
SVET GRÁLU 6/2006        Ukážka článku
 
Téma:
Očarujúci Grál - skutočnosť a mýtus
Grál je pojem pevne zakotvený najmä v umení a literatúre západoeurópskych krajín. Keltské, francúzske a španielske legendy, nemecký národný epos, monumentálne hudobno-dramatické dielo Richarda Wagnera, to všetko má svoj základ v stáročnom hľadaní tajuplného predmetu – Svätého Grálu. Kresťanský svet chápe pod pojmom Grál čašu z Ježišovej poslednej večere, no mnohí básnici a umelci v ňom hľadali viac, než len historickú relikviu. Pojem „Svätý Grál“ bol spájaný aj s rytierstvom, ochranou duchovných hodnôt, ako aj s posvätnou, životodarnou silou, ktorá z neho vyžaruje. V tomto článku sa vydáme po stopách povestí o Svätom Grále, ktoré vznikli v dávnej minulosti a poodhalíme závoj aj z novodobých diel, ktoré o Grále podávajú svoju vlastnú výpoveď.
SVET GRÁLU 6/2006        Ukážka článku
 
Téma:
Svätý Grál
Knižná ukážka z diela Vo Svetle Pravdy - Posolstvo Grálu od Abd-ru-shina
SVET GRÁLU 6/2006        Celý článok
 
Fotografie:
Ľadový dážď
Text a fotografie od Reiharda Wurzela
Je mnoho rozprávok a príbehov o ľadových kráľovstvách, vládcoch zimy a jeho ľadových vílach. Ľad učaril i mnohým umelcom i básnikom. Aj my stojíme v úžase, hľadíme na okolitú nádheru a načúvame zvukom praskajúceho skla. Padá ľadový dážď. Je to chvíľa pre fotografov...
SVET GRÁLU 6/2006       
 
„Modlitba privolá anjela a on ju vedie dohora k výšinám“, ľudový obrázok zo ŠvédskaNeviditeľný svet:
Pomoci z druhého sveta
Strach zo všetkého, čo je spojené s takzvaným oným svetom, je predovšetkým strach z neznámeho. Pritom sme týmto neviditeľným svetom neustále obklopení. Všetko, čo je nám dôverne známe, by bez koreňov v onom svete nemohlo vôbec existovať. Aj to, čomu dnes hovoríme atómy a elementárne častice, má svoj pôvod v oblastiach mimo nášho zmyslového vnímania.
SVET GRÁLU 6/2006        Ukážka článku
 
História:
Putovanie do krajiny úsvitu II. - Gréci - Eleuzínske mystériá
V Egypte bola Isis symbolom Pramatky, večného ženstva, večného života. Zasvätenie do posvätných mystérií malo hľadajúcim ukázať cestu ako opäť nájsť Pravdu, posvätné Slovo, ktoré ľudia stratili.
Veľká egyptská kultúra vytvorila Isidine mystériá. V gréckej kultúre boli ich ekvivalentom eleuzínske mystériá, o ktorých Cicero povedal, že „zo všetkých vynikajúcich a božských zriadení, ktoré Atény darovali ľudstvu, nebolo žiadne lepšie ako tieto mystériá“.
SVET GRÁLU 6/2006        Ukážka článku
 
Na zamyslenie:
Záhada egyptskej studne (3.)
Vo štvrtom a piatom čísle Sveta Grálu sme uverejnili matematicko-filozofickú „Záhadu egyptskej studne“, na ktorú narazili archeológovia pri vykopávkach v staroegyptskom chráme boha Slnka: „Ty, kto sa chceš stať kňazom boha Slnka, musíš najskôr podstúpiť skúšku. Budeš zamurovaný do miestnosti za touto stenou a zostaneš tam tak dlho, kým nevyriešiš úlohu, ktorá ťa tam čaká.
SVET GRÁLU 6/2006        Ukážka článku
 
Názory:
Z listov čitateľov
Na tomto mieste uverejňujeme Vaše otázky a názory k témam, predkladaným v časopise Svet Grálu. 
Zaujal Vás niektorý z našich článkov? Myslíte si, že k danej problematike máte čo povedať? Napíšte nám! Vaše podnety očakávame na adrese:
Svet Grálu, Rastislavova 9, 040 01 Košice.
E-mail:
SVET GRÁLU 6/2006       
 
Na záver:
Podobenstvo o dvojčatách
Stalo sa, že v lone jednej matky boli počaté dvojčatá. Týždne ubiehali, chlapci rástli a rástla tiež aj ich radosť: „Počúvaj, že je dobre, že sme boli počatí?“
Dvojčatá začali objavovať svoj svet. Keď našli šnúru, ktorá ich spájala s ich matkou a poskytovala im potravu, spievali od radosti: „Aká veľká je láska našej matky, že sa s nami delí o svoj vlastný život!“ Keď sa ale z týždňov stali mesiace, zistili dvojčatá, že sa veľmi zmenili.
SVET GRÁLU 6/2006        Celý článok
 
 
 

  Vytlačiť článok     Poslať odkaz mailom   Zdieľaj článok

Rýchle hľadanie

Kliknite na...

Svet Grálu TV na Youtube

Časopis Svet Grálu
na Facebooku

Kalendár podujatí

Prednášky pre verejnosť
Ponuka podujatí organizovaných 
Neziskovou org. Svet Grálu
a  Nadáciou Posolstva Grálu
v roku 2017
   novinka!