Informácie mailom 

   Zaregistrujte sa a                
   budeme vám posielať        
   informácie mailom
      
       

 Svet Grálu 

   Zoznam  časopisov               
   e-časopis                                

 Servis 

   2 % z dane                            
   Kontakt na redakciu             
Svet Grálu 6/2005 - ukážka článku

Reportáž:  FILIPÍNSKE OPERÁCIE BEZ SKALPELA    (NA VLASTNEJ KOŽI)

Zakaždým na človeka položila čistý hárok papiera, na chvíľu sa naň zahľadela, a potom uchopila medzi prsty malý chumáčik gázy či vaty, namočila ho do horúceho oleja a postupne prsty a polovica jej dlane prenikli do môjho tela.
Pri porovnaní röntgenových snímok mojej zlomeniny z obdobia pred cestou na Filipíny a po nej sa ukázalo, že kosti boli napravené.

O energetických dráhach a energetických bodoch obvykle hovoríme v súvislosti s ľudským telom. Vďaka Markovi Pogačnikovi, jeho seminárom a knihám, sa aj ku mne dostali informácie o silách prírodných bytostí Zeme a ich prepojení s človekom a jeho činnosťou na tejto planéte.

Nepatrím k tým, čo zbierajú dojmy z výletov do exotických krajín. Ale cesta Evy Puklovej ma čímsi oslovila - navštíviť silné energetické miesta v oblasti Filipín.

Mojím rozhodnutím zúčastniť sa cesty neotriaslo ani to, že som si zlomila ruku a vlastne som odchádzala s čerstvo zloženou sadrou, no napriek tomu s takmer nefunkčnou pravou rukou a nezaobišla som sa bez ortézy. Jednoducho som tak akosi cítila, že tam musím byť.

TROPICKÝ RAJ

Filipíny majú približne osem tisíc ostrovov a ostrovčekov a našťastie sú stále bokom od turistického ruchu. Tamojšia príroda pripomína skutočný raj. Dažďové pralesy, džungľa, ale aj neobývané ostrovy s jemnými piesočnými plážami, vysokými palmami a pod nimi „záveje“ vyvrhnutých mušlí veľkých ako misy na ovocie a korálové útvary. Na Filipínach môžete nájsť kmene žijúce ešte stále v prvotnopospolnej spoločnosti. No desaťmiliónové hlavné mesto Manila má už aspekty rozvíjajúcej sa technickej civilizácie.

V horách, v oblasti Bananue, sme navštívili jeden z divov sveta, ryžové terasy. Sú budované terasovito nad sebou od úpätí až po vrcholky hôr. Ich vek sa odhaduje na 5 000 rokov a boli zaradené medzi svetové kultúrne pamiatky.

Obyvatelia tu stále žijú v domcoch budovaných z miestneho prírodného materiálu - dreva, trstiny a lístia banánovníkov. Žijú bez elektriny a dopravné spojenie je problematické. Aj pošta sa tam dostáva len po horských chodníkoch.

V dažďových pralesoch je stále na stavbu obydlí najvhodnejší prírodný materiál - bambus, drevo, listy kokosových paliem. Napokon, bambusové listy slúžia i ako jedálenský servis, jedlo sa do nich aj balí. Obyvatelia pracujú spoločne - ryžové polia obhospodaruje celá dedina. Ako inak by sa dalo zabezpečiť pestovanie ryže na terasách, ktoré vyžadujú prísne rozdeľovanie vody a teda všetci sú na seba navzájom odkázaní.

Niekde však už romantika končí - pôvodní obyvatelia sa presídľujú z trstinových chatrčí do modernejších domčekov z betónových dielcov, kde sú v oknách namiesto skiel kovové mreže. Ale nech už sú tu domčeky z betónu či z prírodného materiálu, ľudské sídla majú vždy na prvý pohľad dve pekne upravené budovy vrátane ich okolia - školu a kostol. Kostoly sú jednoducho zariadené, s barokovou nádherou našich božích stánkov nemajú nič spoločné. Aj ľudia, keď do nich vojdú, sa v nich správajú akosi prirodzenejšie - svoju pokoru k Bohu majú v sebe a nepovažujú za nutné prejavovať sa inakšie, než sa správajú k sebe doma. Kostol je súčasťou ich života, patrí k nim a oni k nemu. Takmer mesačný pobyt na Filipínach bol pre mňa i pre ostatných členov skupiny skutočným balzamom na dušu.

(ukážka článku, SVET GRÁLU 6/2005)

  Vytlačiť článok     Poslať odkaz mailom   Zdieľaj článok

Rýchle hľadanie

Kliknite na...

Svet Grálu TV na Youtube

Časopis Svet Grálu
na Facebooku

Kalendár podujatí

Prednášky pre verejnosť
Ponuka podujatí organizovaných 
Neziskovou org. Svet Grálu
a  Nadáciou Posolstva Grálu
v roku 2017
   novinka!