Informácie mailom 

   Zaregistrujte sa a                
   budeme vám posielať        
   informácie mailom
      
       

 Svet Grálu 

   Zoznam  časopisov               
   e-časopis                                

 Servis 

   2 % z dane                            
   Kontakt na redakciu             
Svet Grálu 12/2007 - ukážka článku

OSOBNOSŤ:   ZÁZRAKY 20. STOROČIA - PÁTER PIO

K správam o paranormálnych javoch, ktorých existenciu je ťažké vysvetliť, má väčšina ľudí opatrný alebo pochybovačný postoj. V minulom storočí sa zdalo, že materializmus zaženie tento fenomén navždy do ríše rozprávok. Neustále sa však objavovali dobre zdokumentované prípady udalostí, ktoré súčasná veda nemôže uspokojivo vysvetliť. Niektorí ľudia s nadprirodzenými schopnosťami sa už za svojho života stali legendou. Jednou z takýchto osobností bol páter Pio.

Stigmatické rany, uzdravovanie posadnutých a nevyliečiteľne chorých, predvídanie budúcnosti a čítanie v osudoch ľudí boli pre pátra Pia samozrejmou súčasťou života. Dokazujú to tisíce svedeckých výpovedí, fotografieajúradnésprávy.Keďsa cirkev rozhodla zabrániť hystérii, ktorú okolo neho rozpútali horliví veriaci, podriadil sa nespočetným lekárskym vyšetreniam, výsluchom nadriadených a akceptoval aj dvojročnú izoláciu v kláštore. Všetky snahy potlačiť vplyv jeho osobnosti však vyšli nazmar. Keď v roku 1968 zomrel, na poslednej ceste ho odprevádzalo asi stotisíc ľudí. Veľmi mnoho ľudí po celom svete aj dnes hovorí o svojom presvedčení, že prostredníctvom tohto mnícha získali živý dôkaz Božej prítomnosti.

ŽIVOT PÁTRA PIA

Narodil sa 25. mája 1887 v roľníckej dedine Pietrelcina na juhu Talianska ako Francesco Forgione. Už od útleho detstva mal zážitky, ktoré určili jeho životnú dráhu. V noci často nemohol spávať, pretože mal vidiny démonov. Nevýslovný strach, ktorý ho prenasledoval, zmierňovali návštevy svetlej duchovnej bytosti, ktorú dôverne nazýval „priateľ mojej mladosti“. Útechu mu prinášali aj žiarivé vízie nadpozemsky krásnej ženskej bytosti, ktorú v zhode so svojou katolíckou výchovou nazýval Panna Mária alebo Matka1. O týchto svojich zážitkoch až do tridsiatich rokov nikomu nehovoril, pretože bol presvedčený, že nie sú ničím mimoriadnym. Až keď mu jeho predstavený povedal, že Pannu Máriu nevidel nikdy inak ako sochu v kostole, Pio len neveriacky mávol rukou so slovami: „To hovoríte len zo skromnosti“.

Francesco vyrastal v chudobe. Jeho rodina sa tiesnila v jednoizbovom dome z nepálených tehál. Od piatich rokov rodičom rozprával o svojej túžbe stať sa kňazom. Jeho matka sa neskôr sťažovala, že zanedbáva učenie, pretože trávil príliš veľa času v kostole. Chodieval tam z vlastného popudu ráno i večer. Keď mal pätnásť rokov, zoznámil sa s mníchom Camillom, ktorý bol príslušníkom jednej vetvy františkánskeho rádu – kapucínov. Onedlho nato podal žiadosť o prijatie do kapucínskeho kláštora v Morcone. Tesne pred prijatím do rádu zažil ďalšiu zo svojich nadpozemských vízií. Po prijímaní v kostole zrazu pred sebou uvidel nádhernú chrámovú sieň. Na jednej strane sály stáli krásni ľudia, na druhej strane postavy s ohyzdnými tvárami. K Francescovi prišiel vznešený muž a ukázal na opačný koniec sály. Približoval sa k nim obrovský netvor. Svetlý pomocník povedal mladíkovi: „Toto je diabol, proti ktorému budeš bojovať“. Vzápätí démona zrazil na zem blesk a zjavenie sa rozplynulo. Táto vízia predznamenala celoživotný zápas pátra Pia.

(ukážka článku, SVET GRÁLU 12/2007)

  Vytlačiť článok     Poslať odkaz mailom   Zdieľaj článok

Rýchle hľadanie

Kliknite na...

Svet Grálu TV na Youtube

Časopis Svet Grálu
na Facebooku

Kalendár podujatí

Prednášky pre verejnosť
Ponuka podujatí organizovaných 
Neziskovou org. Svet Grálu
a  Nadáciou Posolstva Grálu
v roku 2017
   novinka!