Informácie mailom 

   Zaregistrujte sa a                
   budeme vám posielať        
   informácie mailom
      
       

 Svet Grálu 

   Zoznam  časopisov               
   e-časopis                                

 Servis 

   2 % z dane                            
   Kontakt na redakciu             

Svet Grálu č. 29 / 2011
Tu si môžete objednať časopis!

Tu si môžete objednať predplatné!

Svet Grálu č. 29 / 2011
Téma:  Karma - Vytvorte si lepší osud
september - november 2011
vyšlo 1.9. 2011


Na úvod...
Spoločnosť: Zákony šťastia
Rozhovor: Každý priestor odzrkadľuje dušu človeka, ktorý ho obýva
Téma: Prečo to Boh všetko dopúšťa?
Téma: Ukážka z diela Vo Svetle Pravdy – Posolstvo Grálu
Spoločnosť: „Kým žijú deti na ulici...“
Téma: Karma
Zdravie: Geopatogénne zóny
Fotoreportáž: Východné Slovensko
Príroda: Plasty – zákerné nebezpečenstvo
Prikázania: Deviate prikázanie
Spoločnosť: Draví, zdatní, pripravení riskovať
Téma: Svoj osud máme vo vlastných rukách
Ukážka z knihy: Poznej svého anděla
Názory: Listy čitateľov
Na záver...

 
  Z obsahu 29. čísla september - november 2011:

 

Na úvod...
„Ja žijem podľa Tajomstva a vychádza mi to...“, zdôveruje sa -násťročná dievčina svojej kamarátke v autobuse. Hovorí o tom, ako každý večer a každé ráno vysiela k vesmíru svoje túžby a ako jej ich inteligentný všehomír vypĺňa. „Vysnívajte si čokoľvek chcete a dôverujte tomu stopercentne, splní sa to.“ „Nemajte strach, pretože to, čoho sa najviac obávate, sa taktiež vyplní.“ „Priťahujete z vesmíru všetko, na čo myslíte... žijete tak, ako myslíte.“ V istom zmysle oprávnené slogany, ktoré sa v rôznych verziách objavujú v ezoterických publikáciách už niekoľko desaťročí. Exkluzívne zabalené brožúrky sa pýšia návodmi na vytváranie bohatstva, zdravia a vôbec čohokoľvek, na čo si len človek spomenie. Autori týchto kníh sa radi odvolávajú na to, že údajne niečo veľmi podobné učili starí mudrci minulosti, vraj dokonca i Kristus. Veď povedal – proste a bude Vám dané, klopte a otvoria Vám.
SVET GRÁLU 29/2011
 


Spoločnosť:
Zákony šťastia

Ako dosiahnuť väčšiu radosť zo života a kedy budeme skutočne šťastní?
Na svete nie je nič, čo by ľudia hľadali vytrvalejšie a s takým nasadením ako pravé šťastie. Je to niečo, čo hľadajú úplne všetci. Materialisti i veriaci, bohatí i chudobní. A napriek tomuto úmornému hľadaniu len málokto môže skutočne od srdca povedať, že je šťastný. Je šťastie niečo, o čo musíme deň čo deň bojovať, aby sme ho niekedy v ďalekej budúcnosti konečne dosiahli, alebo ho môžeme ľahko získať a denne sa z neho radovať?
SVET GRÁLU 29/2011
 


Rozhovor:
Každý priestor odzrkadľuje dušu človeka, ktorý ho obýva

Rozhovor s Andreou Gheorghe o umení FengShui a súvislostiach v živote
Moderný človek triedi odpadky, je biopotraviny a žije v byte zariadenom podľa FengShui. Trendy zdravého života a zdravého bývania považujú ľudia často za dostatočné pre kvalitne prežitý život. „Neničím planétu, verím v energiu, ktorá vytvorí v mojom dome pri dodržaní istých zásad harmóniu, znamená to teda, že i ja budem žiť v harmónii s vesmírom…“ No je to skutočne také ľahké? Pravidlá, o ktorých sa v literatúre o FengShui píše, sú – rovnako ako všetky ostatné „hity“ poslednej doby – predovšetkým podporným pomocníkom. Zásadná je totiž práve zmena, ktorú by mal človek urobiť v myslení a v postojoch, nestačí len správne pohnúť nábytkom a nad dvere zavesiť zvonkohru.
Andrea Gheorghe spoznala ako poradkyňa v priebehu svojej praxe celý rad ľudí, ktorým FengShui pri správnom pochopení pomohlo z problémov…
Rozprávala som jednej známej, že budem robiť rozhovor o FengShui a prekvapilo ma, že vôbec netušila, o čo ide. Myslela som si, že takúto otázku vôbec nepoložím, ale asi budem musieť – kvôli tým, ktorí o FengShui budú čítať prvýkrát…
Tak o čo teda ide?
SVET GRÁLU 29/2011
 


Téma:
Prečo to Boh všetko dopúšťa?

Odpoveď hľadajú veľkí myslitelia aj obyčajní ľudia už po stáročia
V roku 1710 vyšlo v Amsterdame prvé vydanie „Teodícey“, diela Gottfrieda Wilhelma Leibniza, všestranného nemeckého učenca a jedného z najvýznamnejších filozofov svojej doby. Vo svojom diele hľadal odpoveď na otázku, prečo všemohúci Boh dopúšťa toľko utrpenia. Táto otázka sa stáva dnes ešte aktuálnejšia. V súčasnosti totiž prírodné katastrofy pripravujú o život asi 80 000 ľudí ročne.
SVET GRÁLU 29/2011
 


Téma:
Ukážka z diela Vo Svetle Pravdy – Posolstvo Grálu

Prednáška Osud
Ľudia hovoria o zaslúženom a nezaslúženom osude, o odmene a treste, o odplate a karme. To všetko sú len čiastočné označenia zákona, zakotveného vo stvorení: zákona o zvratnom pôsobení! Tento zákon spočíva v celom stvorení od prapočiatku a bol nezmazateľne votkaný do nikdy nekončiaceho diania ako potrebná a nevyhnutná súčasť samotného tvorenia a vývoja. Ako obrovský systém najjemnejších nervových vlákien udržiava a oživuje celý mohutný vesmír a podporuje trvalý pohyb k večnému dávaniu a prijímaniu.
Jednoducho a stručne a predsa tak výstižne povedal to už Ježiš Kristus: „Čo človek zasieva, to aj zožne!“.
SVET GRÁLU 29/2011
 


Spoločnosť:
„Kým žijú deti na ulici...“

O mieste na zemi, kde sa i malá pomoc stáva veľkým dobrodením
Kinshasa, hlavné mesto demokratickej republiky Kongo, Afrika: v Mbongwane, v jednej z najchudobnejších štvrtí miliónového mesta, sa nachádza obdivuhodné stredisko pre deti bez domova „Pomoc zanedbaným deťom“ (L´aide à l`enfance dèfavorisè“, ďalej: AED).
Stredisko AED vzniklo v roku 1966 na podnet istého belgického právnika. Odvtedy sa stará o deti, ktoré sa ocitli na ulici a snaží sa ich začleniť späť do spoločnosti. V roku 1970 dosiahlo oficiálne uznávaný štatút spolku. AED dodnes bojuje o potrebné finančné prostriedky. Na Svet Grálu sa obrátil s naliehavou prosbou o podporu a pomoc.
Spolok AED má v súčasnosti už osem centier – tri pre chlapcov a päť pre dievčatá. Domovy pre dievčatá sú menšie, celkový počet chlapcov totiž prevažuje.
SVET GRÁLU 29/2011
 


Téma:
Karma

Osud – čo naň vplýva a ako ho zmeniť
Niekto je šťastný a v živote sa mu darí, iný má pocit, že to s ním ide „dole vodou“. Jeden je zdravý a vymetá bary či športoviská, druhý chodí po lekároch a s nádejou, hnevom, alebo už odovzdane čaká, kedy bude lepšie. „Je to osud“, povzdychnú si mnohí. „Asi mám zlú karmu“. Pojem karma sa v európskych krajinách rozšíril až v minulom storočí. Predtým ho poznali len vyznavači ázijských náboženstiev, dnes je frekventovaným, ba až módnym pojmom. Čo to však karma je? Ako vzniká a ako pôsobí?
SVET GRÁLU 29/2011
 


Zdravie:
Geopatogénne zóny

O účinkoch neviditeľného žiarenia na náš organizmus
Nič závažného nás netrápi, a predsa sa v noci často budíme, alebo sme ráno unavení viac, než keď sme si večer líhali do postele. Dôvod týchto ťažkostí môže byť v geopatogénnej zóne, ktorej vyžarovanie prechádza naším lôžkom. Toto pôsobenie zón je pre človeka škodlivé len v určitých prípadoch, a to napríklad ak je vyžarovanie príliš silné, alebo sa zóny krížia. Ak sú niekde zóny silné, nie je dobré situáciu podceňovať, pretože dôsledky môžu byť tragické.
SVET GRÁLU 29/2011
 


Fotoreportáž:
Východné Slovensko

Poetická i zádumčivá krása jazierka na východe Slovenska vo fotografi ách Dezidera Miškáňa
SVET GRÁLU 29/2011
 


Príroda:
Plasty – zákerné nebezpečenstvo

Odvrátená stránka pohodlného balenia
Keď starý morský vlk Charles Moore vyplával v roku 1997 so svojou loďou „Alguita“ na preteky plachetníc Transpac naprieč Pacifikom, predstavoval si všetko úplne inak. Očakával krištáľovo čisté more, plné života. Avšak to, čo zbadal niekde medzi Los Angeles a Havajskými ostrovmi, mu vyrazilo dych. Kam až oko dohliadne, plávajú v donedávna čistom mori plastové fľaše, roztrhané plastové sáčky, viečka alebo blyštiace sa úlomky plastových predmetov. V celom oceáne pred loďou Alguita a hlboko pod ňou visí sivý závoj zvyškov všetkých vecí, ktoré s obrovským nasadením energie a surovín nezmyselne vyrábame a vzápätí sa ich tak nezmyselne „zbavujeme“. Zíde z očí, zíde z mysle.
SVET GRÁLU 29/2011
 


Prikázania:
Deviate prikázanie

„Nebudeš bažiť po žene blížneho svojho!“
Príťažlivosť medzi mužom a ženou je prirodzená. Sú to protipóly, ktoré zo svojej podstaty túžia po doplnení. Táto túžba však ľahkomyseľným konaním ľudí celkom stratila svoju prirodzenosť. Muži radi obdivujú ženy, ženy sú rady, keď sú obdivované. Vzťahy vôbec sú asi najbežnejšou témou filmov, aj diskusií medzi kamarátmi, šťavnatým sústom bulváru. Chýba tu ušľachtilosť a úcta.
Deviate prikázanie varuje pred hriešnou túžbou po inej žene, po žene svojho blížneho, v širšom zmysle však aj pred chtivosťou ako takou a pred pudovou žiadostivosťou voči všetkým ženám.
SVET GRÁLU 29/2011
 


Spoločnosť:
Draví, zdatní, pripravení riskovať

Ohrozuje priemysel v Ázii blahobytzápadnej Európy?
Časy, keď sme u ázijských výrobkov oceňovali predovšetkým nízku cenu, sú už za nami; dnes zákazníka teší aj ich zlepšujúca sa kvalita. Veď takmer každý významný výrobca západnej Európy má v Ázii svoju fabriku. Transfer technológií a výrobných liniek podporuje technologický pokrok a finančnú silu ázijských krajín. Vynárajú sa však obavy: nebude daň za náš blahobyt privysoká?
SVET GRÁLU 29/2011
 


Téma:
Svoj osud máme vo vlastných rukách

Prečo sme tým, kým sme
• Čo tvorí osobnosť človeka?
• Vyberáme si svojich rodičov sami?
• Aký vplyv majú hviezdy na náš život?
Osobnosť človeka je výsledkom súhry génov, výchovy a vlastných životom nadobudnutých skúseností. Taký je aspoň názor väčšiny ľudí. Dôkladnejšie uvažovanie nás však prinúti tento názor spochybniť a hľadať odpovede inde. Pri tom môžeme s úžasom pozorovať, že život človeka, pomery, v akých sa rodí, povaha a okolie, ktoré ho obklopuje, sú výsledkom jeho dávnych i súčasných rozhodnutí a že celý svoj život „má vo vlastných rukách“.
SVET GRÁLU 29/2011
 


Ukážka z knihy:
Poznej svého anděla

Musela jsem opět na vyšetření na kliniku, na univerzitní kliniku, kde jsem ještě nebyla. Chtěla jsem se nejdříve bránit, brzy jsem si však všimla, že nemám žádnou šanci; vzdala jsem se tedy svému osudu. Od oné nehody jsem do žádné nemocnice nevstoupila a to bylo už několik let. Už zdaleka se mě zmocňoval nedobrý pocit. Když jsem pak stanula v bráně, vylekala jsem se k smrti. Poprvé od doby, co jsem mohla vidět‘, se mě zmocnila nepopsatelná úzkost. Byl to obraz chaosu. Duchové žijících i mrtvých zvířat a lidí, všechno byla jediná vřící černá masa. Nade vším ležel obrovský duchovní výkřik o pomoc.
SVET GRÁLU 29/2011
 


Názory:
Listy čitateľov
Na tomto mieste uverejňujeme Vaše otázky a názory k témam, predkladaným v časopise Svet Grálu.
Zaujal Vás niektorý z našich článkov? Myslíte si, že k danej problematike máte čo povedať? Napíšte nám! Vaše podnety očakávame na adrese:
Svet Grálu, Hlavná 85, 040 01 Košice.
E-mail:
SVET GRÁLU 29/2011       
 


Na záver...
Viera bez pochopenia je len myšlienková lenivosť!
Tá nevedie ducha nahor, ale ho tlačí dole.
Preto sa dívajme nahor, máme skúmať, pátrať.
Túžba po poznaní v nás nie je nadarmo.
Abd-ru-shin, Posolstvo Grálu
SVET GRÁLU 29/2011
 


Tu si môžete objednať časopis
 

  Vytlačiť článok     Poslať odkaz mailom   Zdieľaj článok

Rýchle hľadanie

Kliknite na...

Svet Grálu TV na Youtube

Časopis Svet Grálu
na Facebooku

Kalendár podujatí

Prednášky pre verejnosť
Ponuka podujatí organizovaných 
Neziskovou org. Svet Grálu
a  Nadáciou Posolstva Grálu
v roku 2017
   novinka!