Osobnosti 

   Herbert Vollmann                  

Okruhy tém

   Médiá - video - nové             
   Médiá - audio - nové            
   Svetonázor a náboženstvo  
   Zdravie a medicína              
   Veda a reč prírody               
   Výchova a vzdelanie            
   Umenie a kultúra                  
   Človek a svet                        
   Duch a duša                         
   Osud a reinkarnácia             
   Smrť a druhý breh                 
   Spoločnosť                            

 Centrum Sveta Grálu 

   Základné informácie             
   Kalendár podujatí                  
   Kde nás nájdete                    
   Fotogaléria                            

 Fórum 

   Prednášky                           
   Príspevky čitateľov              
   Rozšírená listáreň               
   Svet Grálu a médiá             
   Napíšte nám                         

 Servis 

   2 % z dane                            
   Impressum                           
   Kontakt na redakciu             
   Mapa stránok                       

  TÉMA:    Smrť a druhý breh

 
Prežila som vlastnú smrť
Autor: Werner Huemer
Na operačnú sálu gynekologického oddelenia ma priviezli v bezvedomí. Príčinou môjho kritického stavu bol pokročilý zápal pobrušnice. Vedomie som stratila už niekoľko minút po príjazde do nemocnice; potom si už na nič nespomínam. Náhle som však pocítila, ako ma uchopil mohutný vír.

POČAS KLINICKEJ SMRTI

Hnalo ma to tunelom, na ktorého konci som zbadala neopísateľnú svetelnú žiaru, ktorá sa obyčajnému svetlu nijako nepodobala. Vnímala som jej živú, podmanivú krásu a nevysvetliteľnú milosť, ktorou ma zaplavovala. Počula som nádhernú hudbu, ktorej záchvevy vo mne žijú doteraz. Ako prudký žiar som cítila túžbu nasledovať tento žiarivý obraz, prenikajúci celým mojím vedomím. Takto, v nevýslovnej nádeji som zotrvala v prítomnosti obrazu svetla, ktorý ma svojím upokojujúcim svitom celú obklopoval. Postupne sa mi začal vybavovať môj doterajší život. Ako vo farebnom filme, neuveriteľne živo som pozorovala svoje narodenie, radostné aj smutné okamihy dospievania a začínajúcej
dospelosti.

Potom sa film prerušil a ja som sa zrazu vznášala nad operačným stolom, na ktorom ležalo moje telo. Lekári práve začali s operačným zákrokom. Spočiatku som bola prekvapená a nič som nechápala. Opakovane som sa pokúšala upozorniť ich na svoju prítomnosť, no moju aktivitu nikto nespozoroval.

Vnímala som všetko celkom jasne a zreteľne – tak, akoby som bola v bdelom stave. So záujmom som sledovala, čo sa s mojím telom deje. Hodiny ukazovali o desať minút dvanásť; lekári hodnotili stav operačnej rany a prehodili medzi sebou niekoľko viet. Tie som neskôr vedela presne zopakovať, čomu sa veľmi divili. Z ich rozhovoru som vyrozumela, že ma zrejme zachránia, sama som však žiadnu potrebu záchrany nepociťovala. Moja posledná spomienka na operačnú sálu sa týkala jedného asistenta, ktorý odchádzal na obed.

Potom som, práve tak náhle ako na začiatku, pocítila mohutnú silu, ako ma unáša do tmavého rotujúceho víru a opäť som stratila vedomie. Od lekárov som sa neskôr dozvedela, že som prekonala klinickú smrť a že som po operácii musela byť pripútaná k lôžku, pretože som neustále prepadávala na ľavú stranu – to bol totiž smer rotačného víru, v ktorom som sa pohybovala.

Opísaný zážitok je osobnou skúsenosťou liečiteľky pani Marcely Paloučkovej, ktorá je spoluautorkou článkov pripravovaných do ďalších čísel Sveta Grálu. Jej skúsenosť sa v podstatných bodoch zhoduje so svedectvami mnohých iných osôb, ktoré tiež stáli na prahu medzi životom a smrťou. Zážitok, ako napr. stáť náhle mimo svojho tela, a napriek tomu vnímať všetko okolité dianie; skúsenosť prechádzania tunelom či vťahovania vírom do iného sveta; retrospektíva všetkých významných životných udalostí; prežitie neopísateľného, nadpozemského svetla plného milosti a bezpečia – všetky tieto výpovede, ktoré boli zozbierané od desiatok tisíc ľudí, poukazujú na to, že smrť je prechodný jav a že opustenie pozemského tela pri umieraní je počiatkom života v inom svete.

NENARODENÉ DIEŤA

Onen svet nevieme za normálnych okolností vnímať bežnými zmyslami, je však v tesnej blízkosti so svetom pozemským. Hovorí o tom aj ďalšia skúsenosť, ktorú popisuje pani Elke Scheibert-
Schulze z Hildesheimu. Jej život sa vďaka tomuto zážitku zásadným spôsobom zmenil.

„Pred dvanástimi rokmi som otehotnela. Prežívala som vtedy ťažké životné obdobie, ale na dieťa som sa veľmi tešila. Začiatkom tretieho mesiaca som si náhle uvedomila, že poznám pohlavie dieťaťa – bol to chlapec. O niekoľko dní neskôr, keď som si v jeden letný večer ľahla do postele, bola som vo sne vtiahnutá do tmavého tunela, na konci ktorého bolo slabé svetlo. Potom som sa ocitla v nehmotnom žiariacom priestore. Vzduch bol presýtený tými najjemnejšími čiastočkami zlata a striebra, ktoré sa celkom ticho a harmonicky pohybovali vzduchom. Pýtala som sa samej seba, ako tu mám dýchať, no zároveň som cítila, že dýchať vôbec nemusím. Po mojej pravej strane sa nachádzala malá bytosť, ktorá ma držala za ruku.

Náhle sa pred nami zjavila nádherná žiariaca žena neurčitého veku s dlhými svetlými vlasmi, zahalená do bieleho rúcha. Bola som schopná komunikovať s ňou bez toho, aby sme spolu hovorili. Chcela nás oboch, mňa aj dieťa, odviesť. Súhlasila som, aby vzala so sebou dieťa; ja som však cítila, že sa musím vrátiť, pretože mám ešte nejakú povinnosť. Môjmu želaniu vyhovela. Tá malá bytosť sa odo mňa odpútala a odišla so žiarivou ženou. Znovu som bola vtiahnutá do tmavého tunela.

Nato som pocítila pád na posteľ. Bol taký tvrdý, že som sa prebudila. Srdce mi búšilo až v ušiach, chvela som sa na celom tele. Bolo pol piatej ráno. Tri dni nato som o svoje dieťa prišla. Vedela som, že jeho duša odišla, moje telo sa už len potrebovalo zbaviť jeho prázdnej schránky. Pri záverečnom vyšetrení v nemocnici sa lekár čudoval môjmu dobrému zdravotnému stavu aj celkom dobrému psychickému rozpoloženiu, napriek tomu, že som práve prišla o dieťa.

Keď som o niečo neskôr vyšla na ulicu a slnko mi zasvietilo do tváre, vytryskli mi náhle slzy do očí. Slzy radosti a vďačnosti, pretože som v tom okamihu, ako som o dieťa prišla, pochopila, čo mi toto prežitie malo ukázať.
 
(viac vo Svete Grálu č.20/2009) alebo e-časopise Sveta Grálu č. 20/2009

Ak vás v článku niečo zvlášť zaujalo, alebo máte v tejto oblasti osobnú skúsenosť, napíšte nám.

  Vytlačiť článok     Poslať odkaz mailom   Zdieľaj článok

Rýchle hľadanie

Kliknite na...

Svet Grálu TV na Youtube

Časopis Svet Grálu
na Facebooku

Kalendár podujatí

Prednášky pre verejnosť
Ponuka podujatí organizovaných 
Neziskovou org. Svet Grálu
a  Nadáciou Posolstva Grálu
v roku 2017
   novinka!

Editoriál

Vážení čitatelia!
V živote sme neočakávane posta- vení pred otázky, ktoré nás, zdá sa, zastihnú vždy nepripravených. Sme postavení pred riešenie ne- predpokladaných, a často aj neže- laných situácií.
Mám známu, ktorá ako sedemnásť- ročná mala autonehodu. Zrazil ju motocykel. Pre dospievajúce dievča to bol šok, s ktorým sa dlho nevedela vysporiadať. Vyvstali otázky. Prečo ja?       Viac...

Knižná ponuka

Abd-ru-shin
Vo svetle Pravdy

Posolstvo Grálu


Tu v predaji

--- A K C I A ---

Kolekcia štyroch DVD!
17,80 € (536,24 Sk)

Pri kúpe celej DVD edície
získate štyri DVD za výhodnú cenu.

Akciová ponuka DVD obsahuje:
DVD Smrť a druhý breh
DVD Strach a depresia
DVD Umrieť dôstojne
DVD Osud a reinkarnácia