Osobnosti 

   Herbert Vollmann                  

Okruhy tém

   Médiá - video - nové             
   Médiá - audio - nové            
   Svetonázor a náboženstvo  
   Zdravie a medicína              
   Veda a reč prírody               
   Výchova a vzdelanie            
   Umenie a kultúra                  
   Človek a svet                        
   Duch a duša                         
   Osud a reinkarnácia             
   Smrť a druhý breh                 
   Spoločnosť                            

 Centrum Sveta Grálu 

   Základné informácie             
   Kalendár podujatí                  
   Kde nás nájdete                    
   Fotogaléria                            

 Fórum 

   Prednášky                           
   Príspevky čitateľov              
   Rozšírená listáreň               
   Svet Grálu a médiá             
   Napíšte nám                         

 Servis 

   2 % z dane                            
   Impressum                           
   Kontakt na redakciu             
   Mapa stránok                       

  TÉMA:    Umenie a kultúra

 
ATLANTÍDA
Zaviate doby sa prebúdzajú: Atlantída
 

Neboli sme „prvými“ ľuďmi na zemi, ako sa často predpokladá. No boli sme tí, ktorých báje a rozprávky volajú „Titani“. Vedeli sme, že všetka sila a pravda prichádza od Boha. Avšak my sme si mysleli, že v priebehu času sme už dostali toľko sily, že by sme ju mohli rozdávať aj sami. Boli sme blázni! Božia potopa nechala za jedinú noc a deň zmiznúť z povrchu zeme celú našu veľkú ríšu. Všetko, čo z toho patrilo hmotnosti, leží teraz na dne mora, pokiaľ to opäť nevystúpilo na slnečné svetlo. Tam dole ležia aj naše poklady a mnohé, čo sme počas tisícročí vytvorili. Krajina opradená bájami, ktorá pred tisícročiami zmizla v hlbokých vodách, skoro zabudnutá, no stále ešte živá ako tichá, vzdialená spomienka v pamäti ľudstva - sa znovu vynorí z mora!Vzdúva sa, valí a vlní tok časov a z doznelých tisícročí sa vynára Ororun, posledný kráľ Atlantídy, aby rozptýlil všetky omyly, ktoré spočívajú nad osudom jeho vtedajšej krajiny. Jeho zrak blúdi ďaleko do minulosti a v jeho vážnych rysoch sa zračí bolesť.

Ororun vypovedá

DLHO, VEĽMI DLHO nás Amma-Era a Jafhar vystríhali pred našou domýšľavosťou, našou spupnosťou a pred tým, že sme všetko chceli vedieť lepšie. Varovali a hrozili, ale nadarmo! Dokonca aj ja, ako kráľ, ktorý to mal vedieť lepšie, postavil som sa proti všetkým týmto hrozivým proroctvám a varujúcim som nakoniec prikázal mlčať. Nedokázal som vidieť nič zlého v tom, čo odsudzovali.

Tu sa k nám jedného dňa priplavil zo svojho ostrova Orokun. Bol veľmi vážny, on, ktorý bol vlastne vždy veselý.
„Brat, mám zlé sny," povedal mi. „V našich ríšach nie je všetko tak, ako má byť. K našim svetlým úrovniam sa blíži temno. Temno, ktoré sme si sami privolali! Zamyslime sa nad tým, ako by sme tú skazu, ktorá nám hrozí, mohli odvrátiť.“

Že dokonca aj môj brat videl čosi také, nad tým som sa musel zamyslieť, ale nechcel som to dať najavo.
„Vari ťa Jafnar a Amma-Era nastrašili svojimi proroctvami?" spýtal som sa tak výsmešne, ako som len mohol. Orokun potriasol hlavou. „Ešte som o tom nehovoril s nikým okrem teba. Brat môj, nepodceňuj moje varovania! Vo hviezdach je pre nás napísaný strašný osud! Spomeň si na to, čo zvestovali naši starí jasnovidci: za jedinú noc budú všetci Erárijci zmietnutí z povrchu Zeme!“

V noci sa mi zdalo, akoby som videl stáť vedľa seba postavu anjela. V ruke držal svietnik so sedem krát sedem horiacimi plameňmi. Pozrel na mňa vážne a povedal: „Čo plameň, to rok!“

Pomaly zhášal jeden plameň za druhým. Keď boli všetky plamene zhasnuté, zahodil svietnik veľkým oblúkom do hlbiny. Vtom som precitol a vnímal som všetko dianie okolo seba. A tak som uvidel, ako hlboko sme sa zaplietli vo svojej pýche, vo svojej namyslenosti, ako sme sa už iba zo zvyku dovolávali Boha, ako falošne sme my sami viedli ľud tým, že sme sa sami dávali uctievať ako bohovia, a tak sme mu uzavreli cestu k najvyššiemu Bohu.

Videl som ešte viac, omnoho viac. Iba keď som začal pochovávať v sebe vieru o našej bezúhonnosti a neomylnosti, tu začali bolestne vystupovať naše hriechy predo mnou jeden po druhom a prejavovali sa v celej ich hroznej nahote. Sedem krát sedem rokov nám ešte dopriala Božia milosť - mnoho sa dá zmeniť v tomto časovom rozpätí! Áno, môže sa, keď sa chce! Ale ktože chcel?

Na druhý deň som si dal predvolať Amma-Eru a Jafnara. Zatiaľ čo môj verný Jafnar sa potešil, že som konečne prišiel k rozumu, stará Amma-Era si zahalila svoju tvár a zaplakala: „Príliš neskoro!"
To som nepochopil. Hneď teraz sa musí začať hovoriť ľudu o tom, čo som videl, zažil a pochopil. Potom by predsa len mohlo dôjsť k obratu! Odišiel som k Orokunovi na poradu. Súhlasil so mnou, že musíme zvolať všetkých Armanov a oznámiť im, čo sme sa dozvedeli! To sa aj stalo. V krátkom čase sa zhromaždili všetci kráľovskí kňazi, zvedaví, prečo boli zvolaní mimo obvyklého času.

Orokun navrhol zapáliť dymovú obeť a vypustiť holuby. Ak sme my, Erárijci, pred Božím zrakom bez viny, tak holuby majú opísať veľké kruhy a neporušené sa vrátiť domov. Všetci sme súhlasili. Boli zapálené dymové nádoby a modrý dym stúpal nádherne k bezoblačnému nebu. Naše srdcia zaplesali. Vedeli sme, že Boh nie je s nami nespokojný.

Potom bolo vypustených sedem snehobielych holubov. Ich perie zasvietilo pod azúrovým nebom. Ale - zrazu ako jedným úderom padlo sedem mŕtvych vtákov k zemi! Zmocnilo sa nás zdesenie. Ešte nikdy sa niečo takého nestalo. Dymová obeť neobsahovala nijaké jedovaté látky, holuby boli zdravé a čulé. Takže predsa bola pravda, že Najvyšší sa na nás hneval, na nás, svojich synov, svojich Erárijcov?

Teraz už v celom zhromaždení nebolo nikoho, čo by o tom pochyboval, ale boli mnohí, ktorí chceli zúfať. Teraz bolo treba odhaľovať naše hriechy jeden po druhom a ku každému jednému priznať pokorne „vinný".

Počas dlhých troch dní trvalo skúmanie, počas troch dní sme boli malí a skromní sami pred sebou. Avšak u mnohých to ešte nebola asi tá správna pokora. Čo sa zrodí iba zo strachu pred prichádzajúcim, to pred Bohom platí menej ako nič. My sme však vtedy verili, že sme v sebaskúmaní a sebaponížení urobili všetko, čo sa dalo, a že teraz ide o to, aby sme priviedli ľud na lepšiu cestu ...


Posledný rok

Naši jasnovidci povedali, že od zrážky našej Zeme s Mesiacom nás delí už len niekoľko mesiacov. Ľud vyčíňal, užíval si a zúril ďalej! Nič sa už nedalo zastaviť. Už nikto nemohol odtajiť, že Mesiac sa hrozivo zväčšil, ale iba preto, že sa nezadržateľne približoval k Zemi. Naši jasnovidci už mohli vypočítať, kedy sa zrazí s našou planétou.

Konečne ľud dospel k poznaniu, že sa nad nimi skutočne niečo hrozného zhlukuje. Nevyzeralo to tak, ako keby sa zatmievalo slnko? Aj počasie sa zmenilo, ochladilo sa, veľa pršalo a vo vnútri Zeme to tupo dunelo a hrmelo. Áno, dialo sa skutočne tak ako predpovedali kňazi: Atlantída bola odsúdená na zánik!

Časť ľudu už neopúšťala kultové miesto ani vo dne a ani v noci. Vrieskajúc a nariekajúc privolávali bohov. Keď som sa ukázal, úpenlivo prosiace ruky mi skoro strhávali odev z tela. Ale väčšina ľudu nechcela ani len počuť o prosení a nariekaní. „Keď už musíme zahynúť, tak si chceme ešte aspoň užiť!“
A vypuklo také pôžitkárstvo, aké svet nikdy predtým nevidel, ale ani potom nezažil. Nebolo takej neresti, čo by sa nebola smela rozšíriť. Nedbalo sa už na nijaký zákon. Každý bral, čo sa mu zapáčilo. Nikoho nebolo možné brať na zodpovednosť. Tupé zúfalstvo sa vlúdilo do našich, predtým tak pyšných radov.

Mesiac sa približoval, Slnko bolo matnejšie a Zem dunela!
Až do zániku Atlantídy sopky už neprestali vo svojej činnosti a za nejaký čas pribudlo k tomu ešte aj ohromné vlnobitie. Bolo to akoby nezadržateľne sa približujúci Mesiac priťahoval vody, ktoré sa oproti nemu dvíhali. Začal sa posledný rok.

Kultové miesta osameli. Ani tí čo sa od strachu a úzkosti bez prestania utiekali k Bohu, už neprichádzali. Možno, že smeli umrieť skôr, než prepukla tá hrôza. A potom prišiel deň, keď sa Mesiac s ohromnou rýchlosťou rútil na našu Zem!
...

Úryvok z edície kníh „Zaviate doby sa prebúdzajú“: ATLANTÍDA
Knihu si je možné zakúpiť v našom online obchode

Súvisiace články:
Pád Tróje. Kassandra

 

Ak vás v článku niečo zvlášť zaujalo, alebo máte v tejto oblasti osobnú skúsenosť, napíšte nám.

  Vytlačiť článok     Poslať odkaz mailom   Zdieľaj článok

Rýchle hľadanie

Kliknite na...

Svet Grálu TV na Youtube

Časopis Svet Grálu
na Facebooku

Kalendár podujatí

Prednášky pre verejnosť
Ponuka podujatí organizovaných 
Neziskovou org. Svet Grálu
a  Nadáciou Posolstva Grálu
v roku 2017
   novinka!

Editoriál

Vážení čitatelia!
V živote sme neočakávane posta- vení pred otázky, ktoré nás, zdá sa, zastihnú vždy nepripravených. Sme postavení pred riešenie ne- predpokladaných, a často aj neže- laných situácií.
Mám známu, ktorá ako sedemnásť- ročná mala autonehodu. Zrazil ju motocykel. Pre dospievajúce dievča to bol šok, s ktorým sa dlho nevedela vysporiadať. Vyvstali otázky. Prečo ja?       Viac...

Knižná ponuka

Abd-ru-shin
Vo svetle Pravdy

Posolstvo Grálu


Tu v predaji

--- A K C I A ---

Kolekcia štyroch DVD!
17,80 € (536,24 Sk)

Pri kúpe celej DVD edície
získate štyri DVD za výhodnú cenu.

Akciová ponuka DVD obsahuje:
DVD Smrť a druhý breh
DVD Strach a depresia
DVD Umrieť dôstojne
DVD Osud a reinkarnácia