Osobnosti 

   Herbert Vollmann                  

Okruhy tém

   Médiá - video - nové             
   Médiá - audio - nové            
   Svetonázor a náboženstvo  
   Zdravie a medicína              
   Veda a reč prírody               
   Výchova a vzdelanie            
   Umenie a kultúra                  
   Človek a svet                        
   Duch a duša                         
   Osud a reinkarnácia             
   Smrť a druhý breh                 
   Spoločnosť                            

 Centrum Sveta Grálu 

   Základné informácie             
   Kalendár podujatí                  
   Kde nás nájdete                    
   Fotogaléria                            

 Fórum 

   Prednášky                           
   Príspevky čitateľov              
   Rozšírená listáreň               
   Svet Grálu a médiá             
   Napíšte nám                         

 Servis 

   2 % z dane                            
   Impressum                           
   Kontakt na redakciu             
   Mapa stránok                       

  TÉMA:    Zdravie a medicína

 
Rakovina
Autor: Herbert Vollmann

Vyžarovanie ľudského ducha je dnes v dôsledku prevažujúceho materiálneho, na tento svet zameraného nasmerovania pozemského človeka veľmi oslabené a skalené. Preto je sotva ešte schopné oživujúco pôsobiť na funkcie buniek a orgánov, aby sa dosiahlo "žiarivé zdravie".

Predstavme si teraz, že k tomuto všeobecne oslabenému duchovnému žiareniu sa pridruží aj telesné poškodenie, vyvolané dlhodobo pôsobiacim dráždením buniek jedovatými látkami, potom sa štruktúra molekuly bunky zmení tak, že riadenie buniek je veľmi ochromené. Už nedokážu prijímať správne informácie. Dochádza k poruche riadenia a zásobovanie kyslíkom pozvoľna vypadáva. V dôsledku toho sa bunky dostávajú do stavu kvasenia a tvoria spolu s látkami živného roztoku bez zábran sa zväčšujúci nádor: rakovinový nádor ako posledný stupeň rozsiahleho narušenia duchovného a telesného druhu.

Degenerácia a bezuzdný nárast postihnutých buniek preniká aj do okolitých, ešte zdravých častí tela. Pritom je tu okrem toho ešte nebezpečenstvo, že rakovinové časti sa lymfatickým alebo krvným prúdením dostanú do vzdialených častí tela a tu vyvolajú rovnaké rakovinové nádory (metastázy) .

Dlhodobé dráždenie buniek jedovatými látkami však dáva podnet k tomu, aby sa pozornosť zamerala na jeden telesný orgán, ktorý by si bolo treba pri skúmaní rakoviny zvlášť všímať: pečeň!

Pečeň je sama osebe zázračné dielo. Jej úloha je taká mnohostranná, že ju možno označiť za mimoriadny orgán. Okrem svojej činnosti ako najdôležitejšieho detoxikačného miesta sa medziiným mnohorako podieľa na látkovej výmene.

Preto jej ochorenie zasahuje citeľne celé telo. Na druhej strane je pečeň schopná regenerovať poškodené vlastné bunky a dokonca opätovne vybudovať chýbajúce bunky.

Pri normálnej činnosti sa v pečeni všetko starostlivo premieňa, preosieva a filtruje. Pritom sa odbúravajú jedovaté látky, stávajú sa neškodnými a vylučujú sa. Preto potrebuje pečeň trvalo dobré prekrvenie. Zdravá pečeň zabezpečuje čistú krv. Ak však ochorie, potom už nie je schopná dostatočne odbúravať rôzne jedy. Tie prenikajú do krvného obehu, spôsobujú chronické dráždivé stavy na bunkovom tkanive, a tak vytvárajú pôdu pre rakovinu.


Podľa dnešných skúseností je obranyschopnosť telesných buniek proti rakovine obmedzená. Preto je tu snaha nájsť prostriedky a cesty, ako donútiť telo, aby rakovinu zneškodnilo, namiesto toho, aby ju živilo.

Tu by sa však opäť malo pamätať na pečeň ako na najdôležitejší orgán pre obranu proti rakovine. Už v roku 1929 napísal Abd-ru-shin v časopise "Der Ruf" (Volanie), ktorý sa zaoberal pokrokovým poznaním, číslo 13, v rubrike "Medicínske oddelenie" bádanie o rakovine:

"Každý karcinoidný nádor je podmienený neschopnosťou a nedostatočnou činnosťou pečene!

Na to treba zamerať pozornosť. Zdravá pečeň so skutočne normálnou činnosťou nedovolí, aby vznikol nejaký druh rakoviny. Preto by sa malo už pri mládeži ostro dbať na príslušnú vhodnú životosprávu. Aj u ľudí, ktorí už ochoreli, treba zamerať pozornosť hlavne na toto! Ozdravením pečene sa sila choroby zlomí, nezáleží na tom, na akom mieste sa nachádza."

Medzitým sa tento poznatok rozšíril ďalej. Tak píše Dr.h.c. A. Vogel, Teuffen, Švajčiarsko, vo svojom diele "Der kleine Doktor" /Malý doktor/ (vydanie 1973, vlastné nakladateľstvo): "Pečeň je najdôležitejšia bariéra v boji proti rakovine. Pokiaľ toto zázračné laboratórium pracuje dobre, k rakovinovému zvrhnutiu buniek nemôže dôjsť.

Dr. H. Anemueller vysvetľuje vo svojej knihe "Gesundheit durch sinnvolIe Ernährung und Diät" /Rozumnou výživou a diétou ku zdraviu/ (1963, nakladateľstvo Paracelsus):

"Treba brať do úvahy, že pri každom rakovinovom ochorení je poškodená a vo svojej funkcii veľmi oslabená pečeň. Už len z tohto dôvodu musí byť množstvo potravy obmedzené. Obnovenie normálnej funkcie pečene je jedným z najdôležitejších cieľov liečby rakoviny diétou.

"Anglický bádateľ Kaspar Blond, doktor medicíny, v medicínskom odbornom časopise "Hippokrates" (číslo 11, 1956) napísal:

"Rakovina je výsledok chronicky napredujúcej pečeňovej insuficiencie. Niet pochýb o tom, že pri tom zohrávajú svoju úlohu jedy z potravy." (Pečeňová insuficiencia znamená nedostatočnú výkonnosť pečene.)

Vzťah medzi duchom, dušou a telom.

Aká dôležitá je pečeň, ukazuje aj jej význam vo vzájomných vzťahoch medzi duchom, dušou a telom. Je viac ako iné zažívacie žľazy podrobená vplyvu duševných stavov.


Človek sa však vo väčšine prípadov vzdialil od skutočného života, a tým aj od prírody. Už nie je s prírodou spojený!

Preto musí v duchu opäť ožiť a nevyhnutným stupňom k tomu je príroda! Oslobodenie z doterajšieho neprirodzeného spôsobu života spočíva v nasledovaní prírodných zákonov.

O to viac by človek nemal zabúdať na prírodu, keď ochorie, a mal by myslieť na staré biblické slová, ktoré platia ešte aj dnes: "Najvyšší vytvoril zo zeme liečivé byliny a múdry muž ich nebude odmietať od seba" (Sirach 38, 4). Celá príroda so svojimi nespočetnými liečivými silami mu dáva pre jeho zdravie a chorobu - dokonca aj pre rakovinu - tie najlepšie pomoci a prostriedky.

Avšak samotné liečivá nestačia. Pri všetkých chorobách je nevyhnutné, aby pri uzdravovaní človeka spolupomáhal sám duch človeka, a tak zaistil trvalý úspech.

Tak, ako si človek choroby vytvára, je taktiež schopný sa ich zbaviť, tým, že sa vzdá svojho materiálneho postoja a svoj pohľad obráti v pokore nahor ku svetlým výšinám. Len odtiaľ prichádzajú posilňujúce žiarenia, ktoré jeho ducha rozžiaria. V jeho opäť čistom a zosilnenom vyžarovaní môže potom jeho choré telo vyzdravieť, podporované liečivými darmi prírody.

Podobné články:
www.svetgralu.sk/?id=temy_zdravie_a_medicina-ked_sa_rakovina_vzdava
 

z knihy: Nové poznanie k času obratu svetov – Herbert Vollmann

Ak vás v článku niečo zvlášť zaujalo, alebo máte v tejto oblasti osobnú skúsenosť, napíšte nám.

  Vytlačiť článok     Poslať odkaz mailom   Zdieľaj článok

Rýchle hľadanie

Kliknite na...

Svet Grálu TV na Youtube

Časopis Svet Grálu
na Facebooku

Kalendár podujatí

Prednášky pre verejnosť
Ponuka podujatí organizovaných 
Neziskovou org. Svet Grálu
a  Nadáciou Posolstva Grálu
v roku 2017
   novinka!

Editoriál

Vážení čitatelia!
V živote sme neočakávane posta- vení pred otázky, ktoré nás, zdá sa, zastihnú vždy nepripravených. Sme postavení pred riešenie ne- predpokladaných, a často aj neže- laných situácií.
Mám známu, ktorá ako sedemnásť- ročná mala autonehodu. Zrazil ju motocykel. Pre dospievajúce dievča to bol šok, s ktorým sa dlho nevedela vysporiadať. Vyvstali otázky. Prečo ja?       Viac...

Knižná ponuka

Abd-ru-shin
Vo svetle Pravdy

Posolstvo Grálu


Tu v predaji

--- A K C I A ---

Kolekcia štyroch DVD!
17,80 € (536,24 Sk)

Pri kúpe celej DVD edície
získate štyri DVD za výhodnú cenu.

Akciová ponuka DVD obsahuje:
DVD Smrť a druhý breh
DVD Strach a depresia
DVD Umrieť dôstojne
DVD Osud a reinkarnácia