Osobnosti 

   Herbert Vollmann                  

Okruhy tém

   Médiá - video - nové             
   Médiá - audio - nové            
   Svetonázor a náboženstvo  
   Zdravie a medicína              
   Veda a reč prírody               
   Výchova a vzdelanie            
   Umenie a kultúra                  
   Človek a svet                        
   Duch a duša                         
   Osud a reinkarnácia             
   Smrť a druhý breh                 
   Spoločnosť                            

 Centrum Sveta Grálu 

   Základné informácie             
   Kalendár podujatí                  
   Kde nás nájdete                    
   Fotogaléria                            

 Fórum 

   Prednášky                           
   Príspevky čitateľov              
   Rozšírená listáreň               
   Svet Grálu a médiá             
   Napíšte nám                         

 Servis 

   2 % z dane                            
   Impressum                           
   Kontakt na redakciu             
   Mapa stránok                       

  TÉMA:    Zdravie a medicína

 
Terapia v hlbinách podvedomia
Autor: Claus Georg Tornai

Človek za svojho života zažil mnohé kritické situácie, s niektorými sa vyrovnal, iné iba potlačil a v podvedomí si ich nesie ako nevybavený konflikt. Dr. Reimar Banis, vďaka dlhoročnému úsiliu, vyvinul novú energeticko-homeopatickú testovaciu a terapeutickú metódu, ktorú nazval „Psychosomatická energetika“. Pomocou nej dokáže s vysokou presnosťou určiť všetky konflikty a traumy človeka, ktoré sú príčinami jeho chorôb, a tie potom lieči pomocou homeopatie.
SVET GRÁLU: V Psychosomatickej energetike sa používa niekoľko neobvyklých pojmov, o ktorých by sme sa radi dozvedeli niečo bližšie. Napríklad, že odstraňovanie konfliktov u konkrétneho človeka prebieha podľa princípu tzv. „šúpania cibule“. Čo to znamená?

REIMAR BANIS: Spôsob, akým sa konfliktami zaoberáme, vyplýva z historického vývoja. Najskôr to bola celostná liečba, keď homeopatia pomohla uvoľniť konflikty podobného druhu. Potom sa takmer u všetkých pacientov ukázal už iba jeden konflikt, ktorý sme dodatočne tiež ošetrili. Po niekoľkých mesiacoch takejto terapie sa ukázalo, že konkrétny konflikt, aby úplne zmizol, musel sa liečiť v priemere tri až päť mesiacov. Po jeho úplnom rozpustení však – na naše prekvapenie – vystúpil do popredia nový konflikt. Tento proces sa medzitým potvrdil ako pravidlo, čo znamená, že väčšina ľudí má vo svojom nevedomí viacero, niekedy veľmi veľa konfliktov.

Iba v prípade detí a silne spirituálnych ľudí sa príležitostne objavili len jeden či dva konflikty. V prípade detí je hlavným dôvodom fakt, že obvykle ešte nie sú po duševnej stránke také vyvinuté ako dospelí. A niektorí vyspelejší dospelí zasa už mnohé zo svojich duševných problémov spoznali, prekonali a vyriešili. Pre väčšinu ľudí je však prekonanie konfliktov pomocou Psychosomatickej energetiky behom na dlhé trate, takmer ako práca v bani, pri ktorej sa postupuje dolu po jednotlivých vrstvách.

Mnohí sa v priebehu vyšetrenia dostávajú stále ďalej do detstva vďaka snom, dostávajú sa tak do hlbších vrstiev svojich emócií, ktoré pomocou liečby odlupujeme ako zmienenú cibuľu. Ľudia sa pritom stále viac otvárajú. A my človeka postupne liečime po jednotlivých vrstvách tak, že sa vždy zameriavame na tú momentálne najvrchnejšiu, nech už to má akýkoľvek dôvod. Nepokúšame sa otvárať zatvorené dvere násilím. Je to pomalý proces rastu, ktorý vedie temer nepozorovane k zlepšeniu celkového stavu.

SVET GRÁLU: Spomínate pojem „ústredný konflikt“. Čo si máme pod ním predstaviť?

REIMAR BANIS: Centrálny konflikt je to, čo človeka v minulosti najčastejšie znepokojovalo a pred čím sa ešte aj dnes snaží chrániť. Ide o traumu, ktorá je živnou pôdou pre duševné aj telesné choroby, keďže zásadne ovplyvňuje systém látkovej výmeny a charakter človeka. Môže to byť nejaké sklamanie, strach pred niečím a podobne; je to niečo, čo človeka existenciálne ohrozuje a čo zasahuje priamo jadro jeho duše.

Človek sa v sebaobrane potom pokúša – obrazne povedané – túto traumu „zabaliť“, strčiť ju do najspodnejšieho šuplíka a dúfať, že ju už nikdy neuvidí. Toto sa však nedá urobiť natrvalo. Určitá záťaž alebo životná kríza môže totiž potlačenú traumu na základe rezonančných princípov opäť aktivovať.

Vyskytujú sa však aj prípady, keď sa centrálny konflikt zjaví len tak, akoby sčista-jasna. Vysvetlením by mohlo byť, že ľudia, ktorí sa ďalej rozvíjajú a ich duša osciluje vyššie, sa jedného dňa ocitajú na takej oscilačnej úrovni, že sa dostávajú do rezonancie s ich centrálnym konfliktom. Je to ako so zle vyváženou pneumatikou, ktorá začne pri vyššej rýchlosti vibrovať.

SVET GRÁLU: Centrálny konflikt má teda podľa Vás rozhodujúci význam pre charakter človeka?

REIMAR BANIS: Áno, určuje štruktúru charakteru – či už je sangvinická / hysterická, melancholická /schizoidná, cholerická / depresívna alebo flegmatická / nutkavá; nie vždy ju určuje absolútne, no v istej forme je táto podmienenosť preukázateľne prítomná. Pri sangvinikoch sa napríklad bez výnimky objavuje prudké emocionálne nadšenie, okrem toho aj pocity typu „ešte stále nie som dosť dobrý“, alebo aj potreba neustále si niečo dokazovať.

Charakter cholerika, riešiaceho predovšetkým vlastný hnev, má predispozíciu spúšťať choroby, ktoré majú svoje sídlo v hornej časti brucha. V antickej zdravovede sa preto ľahko stretneme s charakterovým obrazom cholerika, ktorý potláča svoje agresívne sklony a má žlčníkové problémy – označenie cholerika sa odvodzuje od gréckeho slova „chol“, ktoré znamená „žlč“.

SVET GRÁLU: Zmení sa človek, keď sa podarí odstrániť jeho centrálny alebo akýkoľvek iný konflikt?

REIMAR BANIS: Celkom určite! Stane sa potenciálne slobodnejším a otvorenejším, už viac nebude ničím prenasledovaný a prejaví sa to aj v jeho správaní; v rámci daného charakteru bude harmonickejší. Najzreteľnejšie to vidieť u detí a u duchovne intenzívne usilujúcich ľudí. Mnohí hovoria o tom, že sa stali oveľa autentickejšími, schopnejšími prispôsobiť sa situácii, či presadiť sa, a dopracovali sa aj k jasnejšiemu sebaurčeniu.

Predtým skôr racionálni ľudia začínajú byť viac emocionálni, a tí uzavretejší sa zrazu otvárajú voči iným ľuďom. Zistil som, že u ľudí, ktorých charakterová štruktúra je jednoduchšia, sa zmeny v spôsobe života prejavia v menšej miere, a všimnú si ich spravidla najskôr iba blízki príbuzní. Čím vyššie človek duchovne osciluje a čím je ochotnejší na sebe a svojom živote pracovať, tým lepšie bývajú aj výsledky liečby.

SVET GRÁLU: A ostane človek potom ešte sám sebou...?

REIMAR BANIS: Rozpadom pôvodného centrálneho konfliktu skutočne nastáva v životoch ľudí nevídaný a pozoruhodný prevrat. S každým ďalším vyriešeným konfliktom potom ľudia často cítia, že sa dostávajú čoraz bližšie k sebe samému. No charakter, ktorý sme už raz nadobudli, sa nezmení, nedochádza v nás azda zrazu k „mixu“ všetkých typov charakteru, ako by človek mohol očakávať.

Životná skúsenosť sa jednoducho nevymaže. Človek však nadobúda väčšiu schopnosť vziať život do vlastných rúk, ochotnejšie bude pracovať sám na sebe, pretože sa zbavil blokov, ktoré bránili priechodu energie.
 

(viac vo Svete Grálu č.40/2014)

Ak vás v článku niečo zvlášť zaujalo, alebo máte v tejto oblasti osobnú skúsenosť, napíšte nám.

  Vytlačiť článok     Poslať odkaz mailom   Zdieľaj článok

Rýchle hľadanie

Kliknite na...

Svet Grálu TV na Youtube

Časopis Svet Grálu
na Facebooku

Kalendár podujatí

Prednášky pre verejnosť
Ponuka podujatí organizovaných 
Neziskovou org. Svet Grálu
a  Nadáciou Posolstva Grálu
v roku 2017
   novinka!

Editoriál

Vážení čitatelia!
V živote sme neočakávane posta- vení pred otázky, ktoré nás, zdá sa, zastihnú vždy nepripravených. Sme postavení pred riešenie ne- predpokladaných, a často aj neže- laných situácií.
Mám známu, ktorá ako sedemnásť- ročná mala autonehodu. Zrazil ju motocykel. Pre dospievajúce dievča to bol šok, s ktorým sa dlho nevedela vysporiadať. Vyvstali otázky. Prečo ja?       Viac...

Knižná ponuka

Abd-ru-shin
Vo svetle Pravdy

Posolstvo Grálu


Tu v predaji

--- A K C I A ---

Kolekcia štyroch DVD!
17,80 € (536,24 Sk)

Pri kúpe celej DVD edície
získate štyri DVD za výhodnú cenu.

Akciová ponuka DVD obsahuje:
DVD Smrť a druhý breh
DVD Strach a depresia
DVD Umrieť dôstojne
DVD Osud a reinkarnácia