Audio obrázok
Werner Huemer: 100 odpovedí na životné otázky

Kto bol Abd-ru-shin?

Otázka:

Kto to bol Abd-ru-shin? Môžem sa o ňom dozvedieť niečo bližšie?

Odpoveď:

Abd-ru-shin, občianskym menom Oskar Ernst Bernhardt, sa narodil 18. apríla 1875 v Bischofswerde, neďaleko Drážďan. Spočiatku pôsobil ako obchodník. Následne, od roku 1908 – po návrate z ciest – už pracoval len ako spisovateľ. V tom čase vychádzali jeho novely, romány, cestopisy a predovšetkým úspešne uvádzané divadelné hry. Po vypuknutí prvej svetovej vojny bol Oskar Ernst Bernhardt počas pobytu v Londýne, ako Nemec uväznený, a až do roku 1919 internovaný na ostrove Man. Po návrate sa usadil v Drážďanoch.           

Na základe svojich životných skúseností a so zámerom poskytnúť ľuďom poznanie, ktoré môže byť pre hľadajúcich Pravdu „svetlom a oporou”, začal v roku 1923 zostavovať prednášky pre Posolstvo Grálu. V súlade so svojou úlohou si k tomu zvolil meno Abd-ru-shin.              

V roku 1928 sa Abd-ru-shin presťahoval do Rakúska. Nad obcou Schwaz v Tirolsku zakúpil usadlosť a ďalej pracoval na svojom hlavnom diele „Vo svetle Pravdy“. Keď však v roku 1938 nacisti obsadili Rakúsko, bol jeho majetok vyvlastnený a Posolstvo Grálu zakázané. Abd-ru-shin musel opustiť Tirolsko a žiť pod dohľadom gestapa až do svojej smrti – 6. decembra 1941 – v Kipsdorfe, na nemeckej strane Krušných hôr.

Untitled Document

Ďalšie články témy “Abd-ru-shin a Posolstvo Grálu”

Čo je Posolstvo Grálu?

Bol Abd-ru-shin zakladateľom náboženstva?