Informácie mailom 

   Zaregistrujte sa a                
   budeme vám posielať        
   informácie mailom
      
       

 Svet Grálu 

   Zoznam  časopisov               
   e-časopis                                

 Servis 

   2 % z dane                            
   Kontakt na redakciu             
Svet Grálu 1/2004 - ukážka článku

Reinkarnácia:   STRETNUTIE S DEŤMI Z MINULOSTI...

Živé spomienky na minulý život prinútili Jenny Cockellovú k neobvyklému hľadaniu...

V nedávnej dobe sa stalo pre mnohých ľudí vnútornou potrebou hľadanie spomienok na minulý život. Absolvovali, väčšinou za použitia hypnózy, „výlety do minulých životov“. Často však prežili nielen rozčarovanie a sklamanie zo zážitkov, ktoré si nedokázali vysvetliť, ale aj psychickú ujmu. Príbeh Jenny Cockellovej sa z tohto rámca vymyká. Je to príbeh ženy, ktorá spomienky na minulé životy „nelovila“. Vstúpili do jej života už v útlom detstve a i v dospelosti zostali živé a intenzívne. Hnaná ustavičným nepokojom, rozhodla sa Jenny Cockellová vyhľadať miesta a osoby zo svojich nezvyčajných vízií.

Dňa 24. októbra 1933 podľahla ťažkým chorobám niekoľko týždňov po narodení svojho ôsmeho dieťaťa mladá írska matka, 35-ročná Mary Suttonová. Stalo sa tak v dublinskej nemocnici Rotunda Hospital. Smrteľná diagnóza znela: toxikémia, skupinový výraz pre viacero tehotenských ochorení neobjasnených príčin. Plynná sneť, ťažká kožná choroba vyvolaná hnilobnou baktériou, ktorá spôsobuje rozloženie kožného tkaniva a tvorbu sneti, a zápal pľúc. Zanechala svojich osem detí, ktoré museli byť odteraz bez pomoci vystavené jej stále násilnejšiemu mužovi, ktorý navyše úplne prepadol alkoholu a zvyčajne premárnil aj poslednú penny. Prinajmenšom to musela aspoň akceptovať...

O dvadsaťjeden rokov neskôr prichádza v Anglicku na svet dievčatko Jenny, ako tretie dieťa svojich rodičov. Jej otec sa zdal byť taktiež nešťastný v manželstve, veľmi podobne ako kedysi muž mladej Írky. A čoskoro začali zatieňovať život rodiny stále sa zväčšujúce rodinné napätia, až nakoniec musela žena aj s deťmi žiť pred mužom v neustálom strachu.

Ale až trinásť rokov po narodení Jenny prišlo konečne k oslobodzujúcemu rozvodu rodičov, aj keď malá Jenny mala na tento deň, o ktorom vedela, že je neodvratný, pripravený kufor už od svojich piatich rokov. Neobyčajné na Jenny však bolo, že už od raného detstva v nej stále viac vystupovali obrazy zo života nejakej mladej ženy z írska, o ktorej vedela len to, že sa volala Mary.

„Keď som ako dieťa niečo robila, vzbudilo to vo mne často spomienky, keď som ako Mary robila niečo podobné. To som potom nejako včlenila do mojich hier. Ale spomienka na moju smrť bola iná. Nechcela som sa na to pamätať, nechcela som na to počas dňa myslieť!“

(ukážka, SVET GRÁLU 1/2004)

  Vytlačiť článok     Poslať odkaz mailom   Zdieľaj článok

Rýchle hľadanie

Kliknite na...

Svet Grálu TV na Youtube

Časopis Svet Grálu
na Facebooku

Kalendár podujatí

Prednášky pre verejnosť
Ponuka podujatí organizovaných 
Neziskovou org. Svet Grálu
a  Nadáciou Posolstva Grálu
v roku 2017
   novinka!