Informácie mailom 

   Zaregistrujte sa a                
   budeme vám posielať        
   informácie mailom
      
       

 Svet Grálu 

   Zoznam  časopisov               
   e-časopis                                

 Servis 

   2 % z dane                            
   Kontakt na redakciu             
Svet Grálu 10/2007 - celý článok

NA ÚVOD:  

Vážené čitateľky, vážení čitatelia,

„Verte – neverte“– to je názov úspešnej série filmov o udalostiach na hranici reality, alebo presnejšie, na hranici medzi týmto a oným svetom. Jasnovidné proroctvá, nevysvetliteľné záchrany z nebezpečných situácií, objasnenie zločinov pomocou paranormálnych schopností. Tri krátke filmy, moderátor sa v prestávkach sugestívnym hlasom pýta: Bol tento príbeh nakrútený podľa skutočnej udalosti, alebo ide o fikciu??? Napadlo mi, že by som sa raz mohol zahrať na moderátora a tiež Vám ponúknuť tri neuveriteľné príbehy. A dúfam, že to nebude len lacný pokus o zábavu. Tak teda: Skúste hádať! Možno sú tri nasledujúce príbehy pravdivé, možno som si ich vymyslel.

Veríte v jasnovidectvo? Myslíte si, že existujú ľudia, ktorí vidia viac alebo ďalej, než tí ostatní? Že dokážu z neviditeľného vyžarovania Vašej osobnosti, z fotografie, alebo pomocou kariet vyčítať Váš osud – minulosť či budúcnosť? A stoja tieto pokusy vôbec za to?

Príbeh prvý:

Muž s celkom obyčajným zamestnaním, úradník, má neobyčajnú záľubu. Vykladá z kariet. Raz za ním príde utrápená mladá žena. Nevie si dať rady so svojím priateľom. Náš úradník – volajme ho Pavol, ju pozve ďalej a na stôl kladie karty. Karty sú dôležité, ale Pavol má ešte inú schopnosť. Ak sa trochu sústredí, dokáže okolo „vyšetrovanej“ osoby vidieť rôzne farby – alebo aj tvary, v každom prípade niečo, čo o danej osobe „vypovedá“. Ešte skôr, než sú karty vyložené a začne rozprávať, má nepríjemný pocit. Okolo mladého muža „vidí“ zlovestné chmáry. Vykladá karty, vysvetľuje Eve ich symboly a nakoniec jej musí povedať: – „…viete, je to nepríjemné, ale Váš priateľ je v zlej spoločnosti. Mal by sa z nej vymaniť, čo najskôr…“ Eva sa naňho pozerá nedôverčivo – ON v zlej spoločnosti? Ale kde – a s kým?! „To Vám neviem povedať“ – hovorí Pavol, „skúste sa s ním o tom porozprávať Vy“. O niekoľko týždňov neskôr sa dvere na Pavlovej kancelárii prudko rozletia. Dnu vpadne Eva s očami zaliatymi slzami a kričí: „Zabili ho, a môžete za to – VY!!!“ Pavol sa len s námahou ovládne, chce ostať pokojný. Eva sa naňho nenávistne pozerá a hovorí „Vedeli ste to, že bol v mafii, určite ste to vedeli, mali ste mi to povedať, nič by sa nebolo stalo…“ Potom zmení rétoriku – „Nie, nič ste nemali hovoriť, vy ste to privolali“. Pavol je otrasený. Tušil a aj VIDEL hroziace nebezpečenstvo, ale bola to len temnota, bez tváre a bez mena. Teraz vie len to, že sa musí pokúsiť mladú ženu upokojiť – aby si niečo neurobila aj ona… Eva po hodinovom rozhovore odchádza. Neskôr sa s Pavlom stretnú ešte mnohokrát, nakoniec sa mu ospravedlní. Už si nemyslí, že on je zodpovedný za smrť jej priateľa. Pavol používa karty dodnes, ale vždy upozorňuje, že karty ukazujú iba možnosti a situácie. Ako kto so svojím životom naloží, je len v jeho rukách.  

Bol tento príbeh pravdivý, alebo vás vodím za nos mysterióznou historkou? Počkajte si na rozuzlenie!  

V druhom príbehu ide o dvoch manželov z malého mestečka. Veľmi sa zaujímajú o jasnovidectvo a všetko „duchárske“. Majú obrovskú túžbu nadviazať kontakt s druhým svetom. Skúšajú hypnózu aj autohypnózu, rôzne techniky zmeny vedomia. Po dlhšom čase jeden z nich zrazu počuje hlas. Nie je to hlas živej prítomnej osoby, ale „priateľ“ z druhého sveta, ktorý im oznamuje, že odteraz sú prostredníkmi pre duchov zo záhrobia – a majú pomáhať aj iným. Onedlho v dome manželov pribúda návštevníkov. Všetkých poháňa zvedavosť dozvedieť sa čo-to o sebe, o zosnulých blízkych, o duchovných pravdách. Manželia počujú hlasy častejšie. Sú šťastní. Mnoho ľudí im ďakuje za pomoc, utvrdzujú ich, že idú po správnej ceste. Po niekoľkých mesiacoch prichádza nečakaný zlom. Obaja sú na smrť vyčerpaní. Nielen kvôli návštevám. „Hlasy“ už nie sú len príjemní spoločníci, ale aj dotieraví votrelci. Protirečia si, hádajú sa, naliehajú. Najhoršie je, že sa nedajú vypnúť. Namiesto pocitu šťastia nastupuje strach. So strachom však prichádzajú čoraz drzejšie hovory z onoho sveta – robia si z nich posmech, vyhrážajú sa im. Nakoniec obaja manželia v hrôze vyhľadajú psychiatrickú liečebňu s jedinou túžbou – mať v hlave konečne ticho.  

Drsný príbeh, však? Stal sa skutočne, alebo je len výtvorom autorovej fantázie?  

V poslednom príbehu vystupuje matka troch detí, ktorá stojí pred vážnym rozhodnutím. Natoľko vážnym, že ho odkladá už mnoho rokov. V manželstve sa cíti nešťastná. Manžel ju ponižuje – vraj nič v zamestnaní nedosiahla, venuje sa „iba deťom“, večery smotánky ju nebavia a synom nedopraje žiadnu zábavu – zakazuje im rýchle motorky, drahé večierky, skrátka všetko, čo je „in“. Keď sa ona pokúsi povedať mu niečo aj o iných stránkach života, dokonca duchovných, pohroma je istá. Magdaléna sa cíti ako v klietke. V jednu noc stojí pred oknom, v ktorom vidno len hviezdnatú oblohu, plače a prosí, ako toľkokrát, Boha o pomoc – o silu. Má odísť? Nechať deti manželovi, hľadať si zamestnanie, začínať odznovu? Má strach. Zrazu jej pozornosť zaujme čosi veľmi neobyčajné. Vidí na oblohe svietiaci kríž, zložený z dvoch rovnako dlhých ramien. Čo to je? Také niečo by sa jej ani neprisnilo – má halucinácie? Volá do kuchyne syna – ukazuje na oblohu a pýta sa ho: „Čo tam vidíš?“ Syn sa zadíva von oknom a potom na ňu pozrie prekvapenými očami. „Je tam kríž.“ Po chvíli obraz mizne, ale v duši tejto ženy ostal navždy. Zážitok s krížom jej dodal toľko sily a odhodlania, že urobila to, na čo by si – podľa jej slov, inak len ťažko trúfla. Odišla do iného mesta, do úplnej neistoty. Začala nový život sama.  

Pokúsil som sa iba zahrávať s Vašimi pocitmi, milí čitatelia, alebo sa toto naozaj stalo?  

Hádam, že ste tušili správne. Všetky uvedené príbehy sa zakladajú na skutočnosti, iba mená sú zmenené. A čo si o takýchto zážitkoch vôbec myslieť?  

Je mnoho vecí, ktoré jasnovidci, či mediálne založení ľudia môžu vidieť, alebo počuť. Ale nie všetko z toho je naozaj cenné. Aj títo ľudia môžu byť ovplyvnení vlastnými želaniami, alebo vidieť len skryté túžby klienta. Niektorí zasa bez zábran povedia zranenému človeku niečo, čo ho ešte viac zrazí na dno. Tí najnadanejší v krajinách ako USA alebo Rusko – oficiálne spolupracujú s políciou alebo zdravotníckymi zariadeniami.  

Neviem ako Vám, ale mne najviac dal ten posledný, tretí príbeh. Znova mi pripomenul to známe „Keď je núdza najvyššia, pomoc Božia najbližšia“. Ak mám hovoriť o sebe, pomoc senzibilov v súčasnosti nevyhľadávam, lebo dúfam, že sám včas zistím, „kde ma topánka tlačí“, alebo „ako z kola von“. Prípadne mi v tom pomôže niekto blízky. Okrem toho nám aj všetky rozprávky hovoria stále to isté: „Srdcom počúvaj, všetko pochopíš…“  

Roman Levický
nejasnovidný redaktor

(celý článok, SVET GRÁLU 11/2007)

  Vytlačiť článok     Poslať odkaz mailom   Zdieľaj článok

Rýchle hľadanie

Kliknite na...

Svet Grálu TV na Youtube

Časopis Svet Grálu
na Facebooku

Kalendár podujatí

Prednášky pre verejnosť
Ponuka podujatí organizovaných 
Neziskovou org. Svet Grálu
a  Nadáciou Posolstva Grálu
v roku 2017
   novinka!