Informácie mailom 

   Zaregistrujte sa a                
   budeme vám posielať        
   informácie mailom
      
       

 Svet Grálu 

   Zoznam  časopisov               
   e-časopis                                

 Servis 

   2 % z dane                            
   Kontakt na redakciu             
Svet Grálu 10/2007 - ukážka článku

TÉMA:   OMYLY A ZÁZRAKY JASNOVIDECTVA

Akonáhle sa niekde dozvedáme o dare jasnovidectva, začnú sa nám zároveň vynárať pochybnosti. Je to niečo tajomne zahalené do temnoty, čo v našej spoločnosti nie je brané vážne – a napriek tomu nemožno poprieť jeho účinok na široké masy obyvateľstva. Keď jasnovidec alebo veštec prezentujú seba a svoje „umenie“ v televízii, je vysoká sledovanosť relácie zaručená. Je ale skutočne niečo na tom, keď ľudia referujú o videniach, ktoré väčšina ľudí nedokáže vnímať? A čo v takých prípadoch ľudia vidia alebo počujú? Redaktor Sveta Grálu sa v nasledujúcom článku zaoberá možnosťami a obmedzeniami jasnovidného vnímania.

Niektorí ľudia tvrdia, že prostredníctvom svojho nadania dokážu vnímať veci, ktoré sú bežnými zmyslami nepostrehnuteľné a technickými prostriedkami nezistiteľné. To je pochopiteľne možné len za predpokladu existencie nemateriálnych úrovní bytia. Kto verí len fyzickej, pozemskej skutočnosti, ten si s pojmom jasnovidectva asi hlavu lámať nebude.  

V prospech existencie nemateriálnych skutočností a teda existencie „onoho sveta“ však svedčí mnoho. V prvom rade náš vlastný vnútorný svet, teplo našich pocitov, obrazy našich myšlienok či vedomie ľudského ducha. Je to všetko to, čo náš život skutočne robí hodnotným – naše vedomé, žijúce vnútorné „Ja“ schopné vlastnej vôle, ktoré je inej podstaty než materiálny svet. A je typické pre človeka, že zo svojho vnútorného sveta ideí, myšlienok a obrazov formuje svoje vonkajšie okolie. V našom bytí týmto spôsobom spájame neustále dva svety – svet našich piatich zmyslov a „onen“ svet.  

To znamená, že my všetci máme vo svojej prirodzenosti kontakt a prístup k nemateriálnym oblastiam. Keďže myšlienky, city a pocity vnímame len v našom vnútri, nie ako vonkajšie prostredie, nepripisujeme im veľkú váhu, aj keď sú vlastne tým podstatným v našom živote.

„MEDIÁLNA PORADKYŇA“

Medzi nami sú ľudia, pre ktorých je takzvaný vnútorný svet prioritou a ktorí zistili, že veci, ktoré v sebe vidia, počujú alebo cítia, sú viac než neopodstatnené fantázie. Petru Rahlfsovú, ktorá je v Nemecku a Rakúsku známa ako „mediálna poradkyňa“, priviedli na jej spirituálnu cestu neobvyklé osobné zážitky. Jedného dňa sa napríklad dostala do blízkosti muža, ktorého spoznala iba krátko predtým, keď si náhle uvedomila rôzne detaily z jeho života a osobného okolia. „Asi som

bola v jeho aure“, spomína si, „počula som hlasy, ktoré mi hovorili, že onen muž má problémy s močovým mechúrom, jeho brat s prostatou a matka máva záchvaty migrény. Dostala som tiež mnoho informácií o jeho rodine, o tom, že jeho brat je advokát, že má neustále problémy s matkou a tak ďalej. Keď som sa potom neskôr od toho muža dozvedela, že všetko súhlasí, otvoril sa pre mňa svet, ktorý som predtým nepoznala. Prirodzene som mala aj strach, pretože som nemohla kontrolovať všetko, čo som takto prežila, ale bolo to fascinujúce. A ako keby toho nebolo dosť, na ďalší deň som začala vidieť auru!“  

V priebehu niekoľkých rokov sa Petra, ktorá súčasne študovala psychológiu a absolvovala vzdelanie v oblasti grafiky a sociálnej pedagogiky, naučila so svojimi vnemami z „onoho sveta“ zaobchádzať. Jej mediálne schopnosti sa síce prejavovali už v detstve, trvalo však takmer štyri desaťročia, než našla uspokojivú formu ich využitia na pomoc iným. Dnes radí Petra Rahlfs jednotlivcom rovnako ako aj firmám tým, že popíše „sieť neviditeľných vlákien a súvislostí“, ktorými sú jednotlivec alebo organizácia obotkané, a pritom im ukáže slabé miesta, a predovšetkým použiteľné riešenia. „Zviditeľniť neviditeľné“ (viď interview s Petrou Rahlfs) je heslom na letáku, ktorý ponúka jej služby mediálnej poradkyne.  

Čo je však to neviditeľné, čo môžu jasnovidní alebo jasnočujní ľudia zviditeľniť?

(ukážka článku, SVET GRÁLU 10/2007)

  Vytlačiť článok     Poslať odkaz mailom   Zdieľaj článok

Rýchle hľadanie

Kliknite na...

Svet Grálu TV na Youtube

Časopis Svet Grálu
na Facebooku

Kalendár podujatí

Prednášky pre verejnosť
Ponuka podujatí organizovaných 
Neziskovou org. Svet Grálu
a  Nadáciou Posolstva Grálu
v roku 2017
   novinka!